خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی دو زندانی از چوبه دار

صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی دو زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهرهای سروستان و کاشان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. همچنین، یک متهم در تهران از بابت اتهام قتل، توسط دادگاه کیفری این شهر به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، یک زندانی در سروستان که از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

سرپرست مرکز توسعه حل اختلاف فارس گفت: در پی وقوع یک فقره قتل در جریان یک نزاع دسته‌ جمعی در سال ۹۴ و صدور حکم اعدام توسط مراجع قضایی، پرونده متهم برای انجام اقدامات صلحی و تلاش برای اخذ رضایت از اولیای دم به شعبه اول مرکز توسعه حل اختلاف شهر سروستان ارجاع شد تا اقدامات لازم انجام شود.

توانی اظهار کرد: با پیگیری‎‌های انجام شده از سوی رئیس دادگستری و اعضای شورای حل اختلاف سروستان پس از برگزاری جلسات متعدد سازش با خانواده مقتول و مذاکره با اولیاء دم، رضایت شکات در لحظات آخر حاصل و اولیای دم گذشت کردند.

رهایی یک زندانی از اعدام در کاشان

به گزارش رکنا، یک زندانی در کاشان که از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

رئیس زندان کاشان در اینباره گفت: یک جوان ۳۰ ساله اهوازی که ۳ سال پیش مرتکب قتل یک جوان ۱۹ ساله آران و بیدگلی شد، با رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

محسن محبوبی افزود: با رهایی این فرد از اعدام، دیگر جنبه‌های حقوقی و قضایی او در حال رسیدگی است.

وی در خاتمه گفت: در یک سال گذشته ۱۱ محکوم به اعدام به تلاش مجموعه زندان کاشان و خیرین و اخذ رضایت از اولیای دم به زندگی بازگشته‌اند،

صدور حکم اعدام یک متهم در تهران

به گزارش جوان آنلاین، یک متهم در تهران توسط دادگاه کیفری این استان به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، سال ۹۶، به دنبال قتل مرد جوانی در تهران مأموران پلیس راهی محل شدند. با انتقال جسد به پزشک قانونی و روند بررسی ها نشان می‌داد این حادثه توسط قاتل یا قاتلان آشنا اتفاق افتاده‌است. با بدست آمدن این فرضیه، کارآگاهان پلیس با بررسی فهرست مکالمات تلفن همراه همسر مقتول به رابطه پنهانی او با مرد جوانی به نام سپهر پی بردند. به این ترتیب همسر مقتول به نام سمیرا این بار به عنوان اولین مظنون به قتل بازداشت شد.

زن جوان در روند بازجویی‌ها سرانجام به قتل شوهرش با همدستی سپهر و دو مرد دیگر اعتراف کرد و در خصوص قتل گفت: طبق نقشه قرار شد کلید خانه را به سپهر بدهم تا او به همراه دو نفر از دوستانش که برای کشتن شوهرم از آنها کمک خواسته بود وارد خانه شوند. آن روز با پسرم به بهانه رفتن به خانه خواهرم از منزل بیرون آمدم تا سپهر همراه دوستانش وارد خانه شوند. بعد از ساعتی بود که او پیامک فرستاد و خبر کشتن شوهرم را داد، سپس از من خواست مبلغ ۲۵‌میلیون تومان به حساب دوستانش واریز کنم.

با اقرارهای زن جوان، دو مرد غریبه به نام‌های حنیف و سلمان شناسایی و بازداشت شدند. دو متهم با تأیید اظهارات زن جوان به قتل شوهر وی اعتراف کردند و بعد از بازسازی صحنه جرم حنیف و سلمان به اتهام قتل عمد و زن جوان نیز به اتهام معاونت در قتل راهی زندان شدند. با گذشت چهار سال از حادثه در حالی که تلاش‌های پلیس برای شناسایی سپهر ناکام مانده بود، پرونده بعد از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. سه متهم بعد از تعیین شعبه در وقت رسیدگی مقابل هیئت قضایی شعبه دوازدهم دادگاه به ریاست قاضی تولیت قرار گرفتند.

بعد از اعلام رسمیت جلسه اولیای‌دم درخواست اعدام کردند. بعد از دفاعیات دو متهم و انکار قتل، نوبت به همسر مقتول رسید. او وقتی در جایگاه ایستاد خلاف اظهاراتش گفت: من قبلاً تحت فشارهای بازجویی به قتل اعتراف کردم و حالا حقیقت را می‌گویم. رابطه با سپهر را قبول دارم، اما باور کنید از نقشه قتل شوهرم اطلاعی نداشتم و نمی‌دانستم او قصد کشتن شوهرم را دارد. من کلید را به سپهر ندادم و نمی‌دانم او کلید خانه‌ام را چطور تهیه کرده بود. او با همدستی دو متهم، شوهرم را به قتل رساند و فرار کرد. از آن روز با هم تماسی نداشتیم و حالا هم نمی‌دانم کجاست.

در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد و سپهر را به اعدام، همسر مقتول و دو متهم به قتل هم به حبس محکوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید