خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  بخشی از رانندگان تاکسی تهران فاقد بیمه تامین اجتماعی هستند

بخشی از رانندگان تاکسی تهران فاقد بیمه تامین اجتماعی هستند

خبرگزاری هرانا – بخشی از رانندگان تاکسی شهر تهران از عدم دریافت بیمه تامین اجتماعی خود خبر دادند. آنها به دلیل کاهش درآمد در دوران کرونا قادر به پرداخت تمام حق بیمه خود نبوده که در نتیجه آن، از پوشش بیمه خارج شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، بخشی از رانندگان تاکسی در تهران فاقد بیمه تامین اجتماعی هستند.

بر اساس این گزارش، این رانندگان که از سال ۹۳ به بعد خواهان بهره‌مندی از بیمه شده‌اند، قادر به استفاده از یارانه‌ی سهم دولت نیستند و حق بیمه‌های خود را به صورت آزاد محاسبه می‌کنند که مبلغ آن در سال جدید چیزی در حدود ماهانه ۹۰۰ هزار تومان است.

با کاهش درآمد رانندگان در دوران کرونا آن‌ها قادر به پرداخت تمام حق بیمه خود نیستند، در نتیجه گروهی از رانندگان که اعضای خانواده‌های خود را تحت پوشش برده بودند، از پوشش بیمه خارج شده‌اند.

در تجمع هفته گذشته این رانندگان تعدادی از نمایندگان معترضان با مدیران سازمان دیدار کردند و به طرح مشکل خود پرداختند.

رانندگان تاکسی شهر تهران می‌گویند، مدیران حاضر در این جلسه با محمد روشنی، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران تماس گرفتند و از وی خواستند لیست رانندگان را به سازمان تامین اجتماعی ارسال کند.

بر این اساس مهلتی ۲۰ روزه تعیین شد تا سازمان تاکسیرانی پاسخ سازمان تامین اجتماعی را اجابت کند. همچنین ۳۱ شهریور ماه سال ۹۹، مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از بروزرسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی در «آینده نزدیک» خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید