خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  فتاح فروهر و عمر خاکزاد از زندان نقده آزاد شدند

فتاح فروهر و عمر خاکزاد از زندان نقده آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – فتاح فروهر و عمر خاکزاد، شهروندان اهل پیرانشهر، روز سه‌ شنبه ۴ خردادماه، از زندان نقده به مرخصی اعزام شدند. با وصل مرخصی این شهروندان به آزادی، آن ها دیگر به زندان باز نخواهند گشت. عمر خاکزاد در بهمن‌ماه و فتاح فروهر در اسفندماه ۹۹ جهت اجرای حکم راهی زندان نقده شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز سه‌ شنبه ۴ خرداد ١۴٠٠، فتاح فروهر و عمر خاکزاد، شهروندان اهل پیرانشهر، از زندان نقده به مرخصی اعزام شدند.

بر اساس این گزارش، با وصل مرخصی این شهروندان به آزادی، آن ها دیگر به زندان باز نخواهند گشت.

فتاح فروهر، در تاریخ ۱۰ تیرماه ۹۹، توسط نیروهای وزارت اطلاعات همراه با ضرب و شتم در محل سکونتش در پیرانشهر بازداشت و به بازداشتگاه اداره‌ اطلاعات ارومیه منتقل و مدتی بعد پس از اتمام مراحل بازجویی، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. وی نهایتا توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر به یک سال حبس تعزیری و چهار سال حبس تعلیقی محکوم شد.

عمر خاکزاد نیز در تاریخ ۱۱ خردادماه ۹۹، بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه منتقل و نهایتا اوایل مردادماه ۹۹ با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. وی پس از مدتی توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر از بابت اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام به تحمل پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا توسط دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی به یک سال حبس تعزیری و چهار سال حبس تعلیقی کاهش پیدا کرد.

عمر خاکزاد در بهمن ماه ۹۹ و فتاح فروهر در اسفندماه ۹۹ جهت اجرای حکم راهی زندان نقده شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید