خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  گزارشی از آخرین وضعیت سالار طاهرافشار در زندان اورمیه

گزارشی از آخرین وضعیت سالار طاهرافشار در زندان اورمیه

خبرگزاری هرانا – سالار طاهرافشار، فعال ترک (آذربایجانی)، دوران محکومیت یک ساله خود را در زندان ارومیه سپری میکند. او در تاریخ ۳۰ فروردین ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و نهایتا به زندان ارومیه منتقل شد. وی اخیرا از بند جوانان به بند قرنطینه این زندان منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سالار طاهرافشار، فعال ترک (آذربایجانی)، دوران محکومیت یک ساله خود را در زندان ارومیه سپری می کند.

آقای افشار که در بند جوانان زندان ارومیه نگهداری می شد طی یک تماس تلفنی با نزدیکان خود، از انتقال خود به قرنطینه این زندان خبر داده است.

او در تاریخ ۳۰ فروردین ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و نهایتا به زندان ارومیه منتقل شد.

سالار طاهر افشار در تاریخ ۲۶ تیرماه سال گذشته در جریان تجمعی اعتراضی در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه در ارومیه بازداشت و نهایتا در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۹ با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای طاهر افشار مجددا در تاریخ ۱۰ مهرماه سال گذشته در ادامه اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین در واکنش به تحولات اخیر در منطقه، در ارومیه بازداشت و در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۹ با تودیع قرار آزاد شد. جلسه بازپرسی رسیدگی به اتهامات وی به همراه ۹ تن دیگر پیشتر در آذرماه سال گذشته در شعبه ۸ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه برگزار شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سالار طاهرافشار در تاریخ ۲۴ آذرماه ۹۹ در این شعبه برگزار و از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه ها و دستجات با هدف برهم زدن امنیت کشور” به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی نهایتا توسط شعبه ۱۳ دادگاه های تجدید نظر استان آذربایجان غربی به ریاست قاضی علیپور و رجبی، از اتهام عضویت در گروه ها و دستجات با هدف برهم زدن امنیت کشور تبرئه و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

سالار طاهر افشار پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید