خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام دو زندانی در اندیمشک و کرمان

رهایی از اعدام دو زندانی در اندیمشک و کرمان

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهرهای اندیمشک و کرمان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت و یا کسب رضایت اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، یک زندانی محکوم به اعدام در اندیمشک پس از ۲۵ سال، از چوبه دار رهایی یافت.

رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان در این خصوص گفت: در سال ۱۳۷۵ فردی در اندیمشک به دلیل اختلافات خانوادگی با همسایه خود، دختر نوجوان همسایه را به قتل می‌رساند و متواری می‌شود. متهم پس از مدتی دستگیر و تحویل مراجع قضایی می شود. او به قتل اعتراف کرد و در نهایت به اعدام محکوم شد.

علیرضا باوی افزود: طی این سال‌ها افراد و هیات‌های مختلفی از معتمدین، خیرین و گروه‌های دیگر از سراسر استان و کشور تلاش‌های فراوانی کردند. ولی نتیجه‌ای حاصل نشد و اولیای دم بر اعدام زندانی پافشاری می‌کردند و به دلیل اینکه خانواده متهم دیگر واسطه جهت جلب رضایت نفرستند، از شهرستان اندیمشک به دزفول نقل مکان کردند.

باوی با اشاره به اینکه متهم پرونده طی این ۲۵ سال از کار خود بسیار پشیمان شده بود، ادامه داد: با دستور مقام قضایی جهت حل و فصل موضوع و همکاری اجرای احکام دادگاه اندیمشک و همچنین مشارکت اعضای شورای حل اختلاف دزفول و اندیمشک، جلسات متعددی در چند ماه گذشته برای جلب رضایت خانواده مقتول برگزار شد.

رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان ضمن تشکر از سعی و تلاش اعضای شورای حل اختلاف دزفول و اندیمشک در حل و فصل این موضوع، تصریح کرد: خانواده مقتول پس از ۲۵ سال، با تلاش و کوشش رئیس دادگستری دزفول، اعضای شورای حل اختلاف دزفول و اندیمشک، بزرگان و ریش سفیدان، فرصت زندگی دوباره به متهم بخشیدند.

رهایی یک زندانی از اعدام در کرمان

به گزارش خبرگزاری میزان، یک زندانی در کرمان با رضایت اولیای دم از پای چوبه دار نجات یافت.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان کرمان در اینباره گفت: به درخواست اولیای دم، حکم اعدام متهم پرونده صادر و پس از انجام تشریفات قانونی، رای نهایی صادر و در نوبت اجرا قرار گرفت. پیش از اجرای حکم پرونده به شورای حل اختلاف ویژه زندان ارجاع و تلاش برای جلب رضایت اولیای دم آغاز شد.

مهدی تقی زاده افزود: اعضای شورای حل اختلاف پس از تشکیل چندین جلسه مذاکره صلحی با اولیای دم رضایت آنها را جلب کردند.

وی در خاتمه گفت: در حالی که حکم قرار بود اجرا شود، اولیای دم اعلام کردند که متهم پرونده را بخشیده اند. این پرونده پس از شش سال با صلح و سازش مختومه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید