خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، تعدادی از متقاضیان خودروی شاهین در مقابل شرکت سایپا در تهران، شماری از کارگران شرکت لوله سازی خوزستان در مقابل ساختمان استانداری واقع در اهواز، جمعی از کارگران شهرداری کرمانشاه در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، تعدادی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی شهرستان شفت در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران، تعدادی از کارگران قراردادی شرکت مخابرات ارومیه در این شهر، تنی چند از سهامداران شرکت معدنی دماوند در مقابل ساختمان این شرکت در تهران، جمعی از مهندسین و پیمانکارن ساختمانی شیراز در این شهر و شماری از کارگران معدن آسمینون منوجان در مقابل فرمانداری این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، تعدادی از متقاضیان خودروی شاهین در مقابل شرکت سایپا در تهران دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع کنندگان خواستار تحویل به موقع خودرو و رسیدگی به مطالبات دیگرشان شدند.

معترضان می‌گویند با گذشت بیش از چهارماه از تکمیل وجه، خودروی آنها به موقع تحویل داده نشده است. آنها موارد دیگری مانند عدم صدور دعوتنامه مجدد بعد از گذشت چهار ماه از دعوتنامه اول، حذف بعضی از آپشن‌هایی که به سازمان حمایت از مصرف کننده اعلام شده بود، عدم تحویل خودرو با رنگ درخواستی، تعویض ضبط خودرو از فابریک به سراتویی، مشکلات فنی مانند آتش سوزی، خاموش شدن و همچنین قیمت بالای خودرو را دلایل اعتراض و تجمع خود می‌خوانند.

برخی از تجمع کنندگان گفتند: قیمت پنجاه درصد خودرو هشتاد میلیون تومان بود ولی برای پنجاه درصد دیگر ۱۸۷ میلیون اعلام شده است. بسیاری از این قیمت شوکه شدند چرا که بر اساس قیمت هشتاد میلیون تومانی برنامه‌ریزی کرده بودند، به همین علت بسیاری از متقاضیان نتوانستند تکمیل وجه خود را انجام دهند. همچنین با گذشت چهار ماه از دعوتنامه اول هنوز دعوتنامه مجدد صادر نشده است.

تجمع کارگران شرکت لوله سازی خوزستان در اهواز

به گزارش فارس، امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، تعدادی از کارگران شرکت لوله سازی خوزستان در مقابل ساختمان استانداری واقع در اهواز تجمع کردند.

بنابر این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به بیکاری و بلاتکلیفی آنها در پی فروش بخشی از سهام این شرکت صورت گرفته است.

این کارگران که حدود هشت ماه گذشته از کار بیکار شده‌اند مطالبات خود را با عناوین درشت بر روی پلاکاردهایی درج کرده و بر ورود دستگاه قضا برای مجازات تخریب کنندگان این شرکت تاکید کردند.

حسین دست‌پیش نماینده کارگران شرکت لوله سازی خوزستان در این رابطه اظهار کرد: از سال ۸۱ که حقوق‌ها بین ۳۰ هزار تومان و تا ۷۰ هزار تومان بود کارگران از شرکت به ما پرداخت می‌کرد که حتی نمی‌توان اسم آن را حقوق علی الحساب گذاشت.

وی با بیان اینکه با این میزان حقوق در آن زمان می‌توانستیم یک واحد آپارتمانی خرید کنیم، افزود: حدود بیست سال از مطالبات ما گذشته است و شرکت همچنان حق و حقوق ما را پرداخت نکرده است و با هیچ کدام از ما تسویه حساب نکرده است، البته این شرایط فقط مختص کارگران نیست و تعدادی از کارمندان رسمی نیز وضعیت ما را دارند.

نماینده کارگران شرکت لوله سازی خوزستان گفت: مدیر عامل شرکت با فروش قطعات شرکت شروع به پرداخت مطالبات ما کرد که هنوز هم کامل پرداخت نشده است.

آقای دست پیش بیان کرد: حدود ۲۰۰ نفر از کارگران از سال ۸۱ تاکنون از شرکت مطالبه دارند و حقوق آن‌ها پرداخت نشده است.

تجمع مهندسین و پیمانکارن ساختمانی در شیراز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، تعدادی از مهندسین و پیمانکارن ساختمانی شیراز در این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این تجمع در اعتراض به مصوبه دیوان عدالت جهت حذف مجری ساختمانی صورت گرفته است.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کرمانشاه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰، شماری از کارگران روزمزد شهرداری کرمانشاه در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان صورت گرفته است.

تجمع آموزشیاران نهضت سوادآموزی در تهران

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، جمعی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی شهرستان شفت استان گیلان، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران تجمع کردند.

به گفته این معلمان سوابق کاری آنها به قبل از سال ۱۳۹۲ برمی‌گردد اما هنوز وضعیت شغلی آنها مشخص نشده و بلاتکلیف‌ هستند.

یکی از این آموزشیاران گفت: آنها سال‌ها در مناطق کمتر توسعه‌یافته شفت از جمله مناطق “امام‌زاده ابراهیم” و سیاهمزگی شفت دوران سخت و مشقت‌بار آموزش برای افراد کم‌سواد و بی‌سواد را سپری کرده‌اند، اما همچنان علیرغم وعده‌های پیشین مسئولان و نمایندگان مجلس برای ساماندهی، همچنان مشکل آن‌ها مرتفع نشده است.

وی با ناعادلانه خواندن وضعیت شغلی آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مقایسه با نیروهای حق‌التدریس پیش دبستانی و سرباز معلمان، گفت: بعد از تجمعات مختلف مقابل ساختمان مجلس و پیگیری اعضای کمیسیون آموزش متاسفانه تا امروز نتیجه‌ای از عملکرد نمایندگان منتخب مجلس نگرفته‌ایم.

او افزود: در بدو شروع به کار به ما گفته بودند پس از ۲ سال کار در نهضت سوادآموزی، در وزارت آموزش و پرورش استخدام می‌شویم اما حالا بعد از ۱۵سال پشت سد آزمون جا مانده‌ایم.

این آموزشیار با بیان اینکه پیش از این آموزش و پرورش برای سایر گروه‌ها مثل سرباز معلمان، حق‌التدریسی‌ها و… آزمون را حذف کرد، در ادامه افزود: نباید در مورد آموزش‌دهندگان نهضتی تبعیض روا می‌داشتند. آموزش‌دهندگان نهضت سال‌ها با کمترین دستمزد در مناطق دورافتاده و روستایی کشور کار کرده‌اند و استحقاق توجه بیشتر را از مسئولان داشتند نه اینکه بعد از سال‌ها خدمت شغلمان را از ما بگیرند و ما را به حال خود رها کنند.

او گفت: درخواست ما از این تجمع، بررسی وضعیت شغلی ما از سوی نمایندگان مجلس به ویژه خلیل بهروزی فر، نماینده مردم فومن و شفت و عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس است تا هر چه سریع‌تر تکلیفشان، مشخص شود.

تجمع اعتراضی سهامداران شرکت معدنی دماوند

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰، جمعی از سهامداران شرکت معدنی دماوند در مقابل ساختمان این شرکت در تهران تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این افراد در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان صورت گرفته است.

تجمع کارگران شرکت مخابرات ارومیه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، شماری از کارگران قراردادی شرکت مخابرات ارومیه در این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض بە عدم دریافت حقوق و مطالبات معوقە و عدم امنیت شغلی آن‌ها صورت گرفته است.

تجمع کارگران معدن آسمینتون در شهرستان منوجان

به گزارش رسانک، امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، جمعی از کارگران معدن آسمینون شهر منوجان در محل فرمانداری این شهر دست به تجمع و اعتصاب زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به وضعیت بد معیشتی آنها صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید