خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ یک کارگر در قائنات و دو کارگر مصدوم در شهرری جان باختند

فقدان ایمنی کار؛ یک کارگر در قائنات و دو کارگر مصدوم در شهرری جان باختند

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر کارخانه فولاد در شهر نیمبلوک واقع در شهرستان قائنات بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد. همچنین در حادثه انفجار در کارخانه آلومینیوم‌سازی بخش فشافویه شهرستان ری، ۲ کارگر حادثه دیده که روز گذشته به بیمارستان منتقل شده بودند، به علت شدت جراحات جان باختند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، کارگر یک کارخانه فولاد واقع در شهر نیمبلوک شهرستان قائنات استان خراسان جنوبی، بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

فرمانده انتظامی شهرستان قاینات در تشریح جزئیات این حادثه گفت: این کارگر عصر روز گذشته هنگام انجام کار از ارتفاع ۸ متری سقوط کرده و به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست می‌دهد.

محمود زال بیکی با بیان اینکه جزئیات بیشتر این حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است، افزود: به دنبال وقوع این حادثه ماموران امداد و نجات بدن بی‌جان این کارگر را از کارخانه خارج کردند و برای سیر مراحل قانونی تحویل پزشکی قانونی دادند.

مرگ ۲ کارگر کوره ذوب آلومینیوم در شهرری

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز گذشته یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، ۲ کارگر حادثه دیده کارخانه آلومینیوم‌سازی بخش فشافویه، به علت شدت جراحات جان باختند و تعداد کشته شدگان این حادثه به ۴ تن رسید.

بخشدار فشافویه در رابطه با این حادثه گفت: ساعت ۱۶ و ۱۹ دقیقه عصر روز یکشنبه (۲۶ اردیبهشت ماه) حادثه انفجار در محل کارخانه ذوب آلومینیوم واقع در شهرک آلومینیوم کاران بخش فشافویه شهرستان ری اتفاق افتاد.

کریم رئوف افزود: در ابتدای ورود عوامل امداد و نجات به محل حادثه مشخص شد که ۲ نفر از کارگران جان باختند و ۴ نفر مصدوم شدند لذا ۲ نفر از مصدومان از طریق اورژانس هوایی به مراکز درمانی منتقل و ۲ نفر نیز سرپایی درمان شدند.

بخشدار فشافویه در ادامه بیان کرد: ۲ مصدومی که به بیمارستان منتقل شده بودند به علت شدت جراحات جان باختند و تعداد فوتی‌های این حادثه در حال حاضر به ۴ نفر رسیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید