خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان دستگرد اصفهان

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان دستگرد اصفهان

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان دستگرد اصفهان به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد.

بر اساس این گزارش، هویت این زندانی که بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، مهران نارویی فرزند خداداد اهل نصرت آباد زاهدان عنوان شده است.

ابن زندانی روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، جهت اجرای حکم به قرنطینه زندان مرکزی دستگرد منتقل شده بود.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: مسئولان زندان در آخرین ملاقات این زندانی با خانواده‌اش، اعلام کردند که در صورت دریافت نامه از امام جمعه و سپاه اصفهان اجرای حکم را متوقف خواهند کرد. با این حال اطلاعات سپاه از دادن نامه خودداری کرده است.

روز گذشته سازمان عفو بین الملل خواهان توقف اجرای حکم اعدام مهران نارویی شد و نوشت: مقامات ایران باید زمینه برگزاری یک دادگاه منصفانه، بدون توسل به مجازات اعدام و همچنین اعترافات تحت شکنجه را به این زندانی اعطا کنند.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بنابر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۲۰ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰) دستکم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۲ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید