خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  با پایان ایام مرخصی؛ سه زندانی سیاسی به زندان دیزل آباد کرمانشاه بازگشتند

با پایان ایام مرخصی؛ سه زندانی سیاسی به زندان دیزل آباد کرمانشاه بازگشتند

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر اسماعیل مریدی، نبی‌الله محمدی و هدایت سیدزاده، سه زندانی سیاسی با پایان ایام مرخصی به زندان دیزل آباد کرمانشاه بازگشتند. این زندانیان در تاریخ ۱۸ اسفند ۹۹، از زندان دیزل آباد کرمانشاه به مرخصی اعزام شده بودند. هرکدام از این شهروندان از خردادماه ۹۴ در حال تحمل دوران محکومیت ۱۰ سال حبس تعزیری خود هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای اخیر اسماعیل مریدی، نبی‌الله محمدی و هدایت سیدزاده، سه زندانی سیاسی با پایان ایام مرخصی به زندان دیزل آباد کرمانشاه بازگشتند.

این شهروندان در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، از زندان دیزل آباد کرمانشاه به مرخصی اعزام شده بودند.

اوایل بهمن ماه سال گذشته دستگاه قضایی استان کرمانشاه با آزادی مشروط این زندانیان سیاسی، مخالفت کرد. این سه زندانی بیش از نیمی از دوران محکومیت ۱۰ سال حبس خود را در این زندان سپری کرده‌اند.

از میان آنها اسماعیل مریدی، در تاریخ ۲۴ فروردین ۹۹، در اعتراض به محرومیت از اعزام به مرخصی و عدم رسیدگی به درخواست آزادی مشروط، به مدت ده روز اعتصاب غذا کرد.

این شهروندان که همگی از اهالی شهرستان ثلاث باباجانی هستند، در تاریخ ۷ خردادماه ۹۴، توسط ماموران امنیتی در کرمانشاه بازداشت و پس از مدتی با اتمام مراحل بازجویی به زندان دیزل‌آباد این شهر منتقل شدند.

این افراد در سال ۹۴، از بابت اتهام عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام در شعبه‌ی ۴ دادگاه انقلاب کرمانشاه محاکمه و هر یک به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند. احکام آنها بعد از اعتراض، در شعبه ۹ دادگاه تجدیدنظر استان کرمانشاه عینا تایید شدند.

این سه زندانی از زمان بازداشت تاکنون یک بار در تاریخ ۳ خرداد ۹۹، به مدت ده روز به مرخصی اعزام شده و مجددا با پایان مرخصی به زندان بازگشته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید