خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  علی محمدی مقدم از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد

علی محمدی مقدم از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه، علی محمدی مقدم زندانی امنیتی محبوس در زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد. آقای محمدی مقدم در سال ۸۷ بازداشت و در فروردین‌ ۸۹ توسط دادسرای نظامی استان تهران به ۱۸ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان ارومیه محکوم شد. او در پاییز سال ۸۹ از زندان اوین به زندان ارومیه منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ ۱۴۰۰، علی محمدی مقدم از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد.

این زندانی امنیتی پیشتر از تاریخ ۱۴ آبان‌ ۹۹، در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان زندان و با طرح خواسته اعزام به مرخصی و اعزام بیمارستان روانپزشکی اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۳ آذرماه همان سال به اعتصاب غذای خود پایان داد.

علی محمدی مقدم از تاریخ ۱۹ مهرماه سال ۹۹ نیز با دوختن لب‌هایش با طرح خواسته آزادی از زندان اعتصاب غذا کرد. وی مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی است و پیشتر پزشکی قانونی استان‌های تهران، کرمانشاه و آذربایجان غربی تشخیص به عدم تحمل کیفر وی داده‌اند. آقای محمدی در تاریخ ۲۱ مهر ۹۹ به یکی از سلول‌های انفرادی زندان ارومیه منتقل شد و صبح روز بعد به بند سیاسی بازگردانده شد و پس از وعده مساعد دادستان دادسرای نظامی ارومیه مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی و حل مشکلات به اعتصاب خود پایان داد.

آقای محمدی مقدم در سال ۸۷ بازداشت و در فروردین‌ماه سال ۸۹ توسط دادسرای نظامی استان تهران از بابت اتهام محاربه از طریق جاسوسی برای دولت آمریکا به ۱۸ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان ارومیه محکوم شد. آقای محمدی مقدم نهایتا پاییز سال ۸۹ از زندان اوین به زندان ارومیه منتقل شد.

علی محمدی مقدم، حدودا ۴۱ ساله، متاهل، پدر دو فرزند، اهل کرمانشاه و فوق لیسانس علوم سیاسی است.

این زندانی امنیتی پیش از بازداشت در ارتش اشتغال داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید