خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  با پایان ایام مرخصی؛ چهار زندانی سیاسی به زندان نقده بازگشتند

با پایان ایام مرخصی؛ چهار زندانی سیاسی به زندان نقده بازگشتند

خبرگزاری هرانا – در روزهای اخیر، شیرکو آگوشی، یعقوب زردشوانه، واحد علی‌ نژاد و نادر ضیایی‌ فر چهار زندانی سیاسی، با پایان ایام مرخصی به زندان نقده بازگشتند. این زندانیان چندی پیش از زندان نقده به مرخصی اعزام شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، در روزهای اخیر، چهار زندانی سیاسی به نام‌های شیرکو آگوشی، یعقوب زردشوانه، واحد علی‌نژاد و نادر ضیایی‌فر، با پایان ایام مرخصی به زندان نقده بازگشتند.

شیرکو آگوشی در تاریخ ۶ اردیبهشت‌‌ماه امسال، یعقوب زردشوانه اواسط اردیبهشت جاری و همچنین واحد علی‌نژاد و نادر ضیایی‌فر در تاریخ ۵ اردیبهشت‌ ۱۴۰۰، از زندان نقده به مرخصی اعزام شده بودند.

آقای آگوشی در تاریخ ۹ شهریورماه ٩٨، پس از زخمی شدن توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و سپس از بابت اتهام عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

همچنین یعقوب زردشوانه زندانی سیاسی اهل اشنویه در سال ۹۸ با اتهاماتی مرتبط به همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم و سپس جهت تحمل حکم به زندان اشنویه منتقل شد. وی به همراه ۲ زندانی دیگر در مهرماه سال گذشته بدون اطلاع قبلی از زندان اشنویه به زندان نقده منتقل شد.

بعلاوه واحد علی‌نژاد در تابستان ٩٧ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی به صورت موقت با تودیع وثیقه آزاد شد. وی سپس در اوایل دی‌ماه ۹۸ توسط دادگاه انقلاب اشنویه به اتهام عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام به شش سال حبس تعزیری محکوم و نهایتا در شهریور ۹۹ جهت تحمل حبس بازداشت و به زندان نقده منتقل شد.

آقای ضیایی‌فر نیز پیشتر توسط دادگاه انقلاب اشنویه به اتهام عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام به سه سال حبس تعزیری محکوم و در تاریخ ۲ شهریورماه ۹۹ جهت اجرای حکم حبس به زندان نقده منتقل شد. نادر ضیایی‌فر فرزند محمد و اهل روستای ملاعیسی از توابع منطقه دشت بیل شهرستان اشنویه و همچنین واحد علی‌نژاد فرزند محمد، اهل شهرستان اشنویه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید