خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، شماری از کارگران شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان واقع در شهرستان خرمشهر، گروهی از کارگران شهرداری سراوان در مقابل ساختمان شورای اسلامی این شهر، تعدادی از کارگران پیمانی مترو شیراز در برابر ساختمان قطار شیراز و کارگران شرکت سیمان جوین سبزوار در محل کار خود، تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان واقع در شهرستان خرمشهر، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، کارگران این شرکت، خواستار ایجاد تشکل مستقل کارگری برای پیگیری مطالبات خود شدند.

به گفته کارگران: تقویت امنیت شغلی و جلوگیری از تعدیل کارگران و وصول مطالبات معوقه مزدی و بیمه‌ای توسط برخی کارفرمایان در گرو ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری است تا کارگران بتوانند به پشتوانه نمایندگان خود در مقابل این ظلم‌های آشکار مقاومت کنند.

تجمع کارگران شهرداری سراوان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، کارگران شهرداری سراوان برای چندمین روز متوالی در مقابل ساختمان شورای اسلامی این شهر، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به عدم دریافت حقوق معوقه خود که از ابتدای دی ماه ۹۹ تاکنون، صورت گرفته است.

کارگران معترض با اشاره به این که بدنبال تجمعات خود در مقابل نهادهای مختلف دولتی، هنوز جواب قانع‌کننده‌ای از آن‌ها دریافت نکرده‌اند، درباره مطالبات بیمه‌ای خود می گویند: “با وجود همه مشکلاتی که در زمینه دریافت حقوق با آن روبرو هستند، دیرکرد در زمینه پرداخت حق بیمه‌ها نیز آنها را دچار مشکل کرده است. به طوریکه در برخی موارد امکان دریافت خدمات درمانی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های را ندارند.”

تجمع کارگران پیمانی مترو شیراز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، کارگران پیمانی مترو شیراز، برای سومین روز، در برابر ساختمان قطار این شهر، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به پرداخت نشدن ۳ ماه حقوق و تبعیض در پرداخت آن، صورت گرفته است.

یکی از کارگران با بیان اینکه قطار شهری شیراز حدود یکهزار نیرو دارد و ۲۲ ایستگاه در سطح شهر تاکنون افتتاح شده است که ۱۳۰ نفر پاکبان و ۲۰ نفر سکوبان فعالیت می‌کنند، در خصوص قرارداد کارشان گفت: نوع عضویت این نیروها پیمانکاری حجمی است و معمولا هر ساله پیمانکار تغییر می‌کند، به همین دلیل مشکلات خاص خودشان را دارند.

وی می افزاید: ۱۵۰ نیروی پاکبان و سکوبان که جزو زحمتکش‌ترین نیروها در این سازمان می‌باشند، ۳ ماه پیش آخرین دریافتی حقوق را داشته‌اند و هنوز با گذشت ۲ ماه از سال جدید حقوقی دریافت نکرده‌اند.

تجمع کارگران شرکت سیمان جوین سبزوار

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، کارگران شرکت سیمان جوین سبزوار دست اعتصاب زده و در محل کار خود تجمع اعتراضی برپا کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت معوقات، کم بودن حقوق و شرایط بد کاری، صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید