خبرگزاری هرانا

    خانه  > دگرباشان جنسی, سایر گروهها  >  سازمان عفو بین الملل خواهان برقراری عدالت در خصوص قتل علیرضا فاضلی منفرد شد

سازمان عفو بین الملل خواهان برقراری عدالت در خصوص قتل علیرضا فاضلی منفرد شد

خبرگزاری هرانا – علیرضا فاضلی منفرد، جوان همجنسگرای اهوازی در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه به قتل رسید. روز جاری سازمان عفو بین الملل با اشاره به اینکه باوجود سپری شدن ۱۰ روز، عوامل قتل این جوان ۲۰ ساله کماکان بازداشت نشده اند خواهان برقراری عدالت در خصوص علیرضا فاضلی منفرد و ارج نهادن به کرامت انسانی در خصوص سایر اقلیت های جنسی و جنسیتی در ایران شد.

به گزارش خیرگزاری هرانا، سازمان عفو بین الملل نسبت به قتل علیرضا فاضلی منفرد، جوان همجنسگرای اهوازی واکنش نشان داد.

این سازمان در صفحه توئیتر خود با اشاره به اینکه عاملان قتل این جوان همجنسگرا تاکنون بازداشت نشده اند خواهان برقراری عدالت و کرامت انسانی در خصوص او و سایر اقلیت های جنسی و جنسیتی در ایران شد.

سازمان عفو بین الملل گفته است که «علیرضا فاضلی منفرد، ۲۰ ساله در ارتباط با بیان جنسیتی و گرایش جنسی خود در ایران به قتل رسید. هیچکس نباید به این دلیل جان خود را از دست بدهد».

علیرضا فاضلی منفرد، جوان همجنسگرای اهوازی در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ توسط چند مرد دیگر که گفته می شود از بستگان او بوده اند به قتل رسید. بر اساس گزارشات منتشر شده در شبکه های اجتماعی و توسط برخی فعالان این حوزه، قتل او به دلیل بیان گرایش جنسی او صورت گرفته است.

هرچند این نخستین بار نیست که فردی به دلیل بیان گرایش جنسی خود توسط نزدیکانش به قتل رسیده و یا با آزار و اذیت مواجه می شود با این حال برخی منابع محلی طی روزهای اخیر نظرات ضد و نقیضی در خصوص علت قتل این شهروند از جمله «اختلافات مالی خانوادگی» را مطرح کرده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید