خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در شازند

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در شازند

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرستان شازند دچار حادثه شدند. از این میان یک کارگر جان باخته و کارگر دیگر مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ ماه ۱۴۰۰، دو کارگر در شهرستان شازند واقع در استان مرکزی دچار حادثه شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان شازند در این خصوص گفت: حدود ساعت ۱۹ و ۱۰ دقیقه، با اعلام گزارشی به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر فوت یک کارگر بر اثر گازگرفتگی در هنگام حفر چاه در یکی از باغ‌های روستایی، بلافاصله واحد‌های امدادی و انتظامی به محل اعزام شدند.

عبدالرضا جودکی، افزود: با حضور گشت انتظامی کلانتری ۱۲ شهرستان شازند در محل وقوع حادثه، مشخص شد که دو مرد جوان، در هنگام حفر چاه در یک باغ، دچار گاز گرفتگی و توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل می‌شوند.

وی ادامه داد: یکی از آن‌ها در مسیر اعزام به بیمارستان، بر اثر وخامت حال عمومی، فوت کرد و فرد دیگری نیز به منظور سیر مراحل درمانی به بیمارستان منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید