خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  حدیث صبوری از زندان اوین آزاد شد

حدیث صبوری از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – حدیث صبوری، زندانی سیاسی در تاریخ ۲۷ فروردین ماه از زندان اوین به مرخصی وصل به آزادی اعزام شد. خانم صبوری آبان‌ماه ۹۸ در پی مراجعه به دادسرای اوین بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال و ۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱ سال و ۲ ماه زندان در خصوص او قابل اجرا بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۰، حدیث صبوری، زندانی سیاسی از زندان اوین به مرخصی وصل به آزادی اعزام شد.

این زندانی سیاسی که از خردادماه سال ۹۹ در حال تحمل دوران محکومیت خود در بند زنان زندان اوین بود در دوران حبس با بیماری قلبی مواجه شده و به توصیه پزشکان باید تحت عمل جراحی قرار گیرد.

خانم صبوری در تاریخ ۱۱ آبان‌ماه ۹۸ در پی مراجعه به  شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین بازداشت و به بند زنان زندان اوین منتقل شد. او نهایتا مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی دیماه همان سال توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “توهین به رهبری و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” به ۳ سال و ۲ ماه و ۱۰ روز حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱ سال و ۲ ماه زندان در خصوص او قابل اجرا بود. این حکم مدتی بعد در دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شد.

مصادیق این اتهامات ارتباط خانم صبوری با خانواده زندانیان سیاسی و نوشته‌های وی در فضای مجازی عنوان شده بود.

حدیث صبوری پیشتر در جریان اعتراضات مردادماه ۹۷ نسبت به گرانی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از حدود دو ماه با تودیع قرار وثیقه از زندان قرچک ورامین آزاد شد. وی نهایتا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده به ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید