خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام چهار زندانی در شهرهای مختلف

رهایی از اعدام چهار زندانی در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – چهار زندانی در شهرهای یزد، شاهرود و اصفهان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت و یا کسب رضایت اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری مهر، یک زندانی محکوم به اعدام در یزد از چوبه دار رهایی یافت.

محمدرضا حداد رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: با پیگیری و تلاش‌های مضاعف کارکنان شورای حل اختلاف ۳۱ مستقر در زندان و حضور نماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، اولیای دم از اجرای حکم زندانی محکوم به اعدام گذشت کردند.

لازم به ذکر است که این پرونده، اولین پرونده محکوم به اعدام محسوب می‌شود که از ابتدای سال جاری تاکنون در استان یزد با رضایت اولیاء دم به مصالحه ختم شده است.

رهایی یک زندانی از اعدام در شاهرود

به گزارش خبرگزاری مهر، یک زندانی در شاهرود با رضایت اولیای دم از پای چوبه دار نجات یافت.

 رئیس دادگستری شاهرود از رهایی یک محکوم از مجازات اعدام در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: این فرد مدتی قبل در یکی از روستاها به خاطر برخی اختلافات طی درگیری با برادر خود موجب قتل وی شده بود.

روح الله اسماعیلیان ادامه داد: متهم با تشکیل پرونده و سیر مراحل دادرسی، به اعدام محکوم و مرحله نهایی از سوی دیوان عالی کشور هم انجام و پرونده آماده اجرای حکم بود.

 اسماعیلیان افزود: با تلاش شورای حل اختلاف شاهرود در کسب رضایت اولیا دم و جلساتی که از ابتدای سال جاری صورت گرفت نهایتاً با اعلام رضایت اولیا دم، موجبات رهایی محکوم  به اعدام  فراهم شد تا خانواده دیگری داغ دار نگردد.

رهایی دو زندانی از اعدام در اصفهان

به گزارش جوان آنلاین، دو زندانی که نسبت برادری با یکدیگر داشته و پیشتر به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از پای چوبه دار نجات یافتند.

 مدیر زندان مرکزی اصفهان از نجات دو برادر محکوم به اعدام  که مرد ۴۴ ساله ای را به قتل رسانده بودند خبر داد.

سعیدی اظهار کرد: با تدابیر و پیگیری های مستمر که توسط مددکاران و مسئولین زندان انجام شد این زندانی که مدت سه سال در زندان مرکزی دوران محکومیت می‌گذرانند با گذشت شکات و تنظیم صورتجلسه از مرگ حتمی نجات و زندگی دوباره ای را تجربه کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید