خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام دو زندانی در تاکستان

رهایی از اعدام دو زندانی در تاکستان

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهرستان تاکستان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت و یا کسب رضایت اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، دو زندانی محکوم به اعدام در تاکستان از چوبه دار رهایی یافتند.

دادستان عمومی و انقلاب تاکستان با اشاره به  اولین سازش، گفت: یک محکوم به اعدام که مجرد بود، در سال ۹۶ در یک درگیری، شخصی متاهل و دارای فرزند را با چاقو به قتل رسانده و پس از وقوع قتل خود را به مراجع انتظامی معرفی کرد.

حسین رجبی افزود: پس از آن، پرونده جهت رسیدگی به مرجع قضایی شهرستان ارسال و پس از بررسی های لازم رای مبنی بر اعدام صادر شد و به مرحله اجرا درآمد.

وی اضافه کرد: خانواده مقتول به اجرای حکم اصرار داشتند اما با ورود شورای حل اختلاف و دادستانی تاکستان خوشبختانه اولیای دم از اجرای اعدام صرف نظر کرده و زندانی پس از گذشت چهار سال به آغوش خانواده بازگشت.

این مقام قضایی همچنین به سازش در پرونده قتل دیگری اشاره کرد و افزود: در این پرونده نیز متهم ۲۷ ساله در سال ۹۸ طی یک درگیری بر سر زمین‌های کشاورزی شخص ۵۰ ساله و متاهلی را به قتل رسانده بود که پس از ارتکاب جرم با معرفی خود به مراجع انتظامی رسیدگی در محاکم قضایی آغاز شد.

وی گفت: پس از بررسی‌های صورت گرفته، انجام جرم توسط متهم به اثبات رسید و رای مبنی بر اعدام او صادر شد.

رجبی گفت: این رای، پس از طی تشریفات قانونی در نوبت اجرا قرار گرفته بود که خوشبختانه با پیگیری و تلاش شورای حل اختلاف دادسرا و دادستانی تاکستان اولیای دم مقتول از اعدام متهم گذشت کرده و زندگی دوباره را به او بخشیدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید