خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت سه کارگر و دو پرسنل اورژانس در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت سه کارگر و دو پرسنل اورژانس در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای مشهد، نهبندان و اسفرورین دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند. در خبری دیگر دو نفر از پرسنل اورژانس شهرستان بشاگرد در حین انجام ماموریت بر اثر واژگونی آمبولانس مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک کارگر ساختمانی در مشهد بدنبال بروز حادثه ای در حین کار، جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، این کارگر در حال تخریب بخشی از دیوار ساختمان ویلایی قدیمی در بلوار پیروزی شهر مشهد بود که در اثر ریزش سقف خانه زیر آوار مانده و جان خود را از دست می دهد.

عوامل امداد بعد از عملیات نجات و بررسی علائم حیاتی، مرگ این کارگر را تایید کردند.

مرگ یک کارگر در نهبندان

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، یک کارگر کارواش در شهرستان نهبندان بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، یک کارگر با هویت “شهابی”  که در کارواش استقلال نهبندان مشغول به کار بوده، به دنبال اتصال برق در یکی از دستگاه‌های کارواش دچار برق‌گرفتگی شده و جان خود را از دست داده است.

مصدومیت یک کارگر در اسفرورین

به گزارش خبرگزاری فارس، امروز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، یک کارگر در کوره آجر پزی اسفرورین در حین کار با دستگاه مصدوم شد.

 روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین، ظهر امروز طی تماسی با مرکز ارتباطات فوریت‌های پزشکی استان قزوین و درخواست کمک برای نجات جان مرد ۲۰ ساله که حین کار با دستگاه در کورهٔ آجرپزی دچار قطع نسبی دست راست از قسمت آرنج شده بود، بلافاصله آمبولانس پایگاه اسفرورین به محل حادثه اعزام شد.

با حضور تکنسین‌های اورژانس در محل وقوع حادثه، به‌دلیل شرایط حاد مصدوم که لازم بود در کمترین زمان ممکن به بیمارستان رجایی اعزام شود، شرایط برای اعزام با آمبولانس مقدور نبود و درخواست اورژانس هوایی داده شد.

با اعلام اورژانس به پایگاه اورژانس هوایی، پرسنل هوانیروز ارتش و فوریت‌های پزشکی به محل حادثه اعزام شدند و بیمار توسط اورژانس هوایی قزوین به پد بالگرد اورژانس لشگر ۱۶ زرهی منتقل و سپس به‌وسیلهٔ آمبولانس پایگاه کوثر به بیمارستان رجایی انتقال داده شد.

با اقدام به موقع تکنسین‌های اورژانس، بیمار نجات یافت.

مصدومیت پرسنل اورژانس بشاگرد

به گزارش رکنا، دو تن از پرسنل اورژانس در شهرستان بشاگرد در حین انجام عملیات بر اثر واژگونی آمبولانس مصدوم شدند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: آمبولانس مرکز درمانی بشاگرد که در حال انتقال مصدوم تصادفی از بیمارستان بقیه الله به میناب بود، در محور بشاگرد به میناب بعد از شهر جکدان نرسیده به دو راهی بلبل آباد، از مسیر منحرف و واژگون شد.

 حسین قاسمی افزود: در پی اعلام واژگونی آمبولانس مرکز درمانی بقیه الله بشاگرد به مرکز اورژانس این شهرستان، بلافاصله آمبولانس پایگاه گوهران به محل اعزام و مراتب به ستاد هدایت عملیات بحران دانشگاه جهت انجام هماهنگی های لازم اطلاع داده شد.

بر اساس این گزارش، در این حادثه راننده و سرنشینان، اعم از بیمار، همراه وی و پرستار اعزام دچار جراحت شده که مصدومین این حادثه توسط خودروهای عبوری و قبل از رسیدن آمبولانس، به بیمارستان بقیه الله منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید