خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد نویسنده، شاعر و مترجم امروز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، در دادگاه کیفری دو زاهدان برگزار شد. آقای قاسمی بجد در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه سال گذشته، پس از مراجعه به اداره اطلاعات شهرستان زاهدان بازداشت و در تاریخ ۲۸ اسفند با تودیع قرار و به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰، جلسه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد نویسنده، شاعر و مترجم در دادگاه کیفری ۲ زاهدان برگزار شد.

طی این جلسه که در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو زاهدان برگزار شد، آقای قاسمی بجد از بابت اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی مورد محاکمه قرار گرفت و رسیدگی به سایر اتهامات مطروحه علیه او از جمله توهین به مقدسات اسلام، توهین به مقامات دولتی، توهین به رهبری، فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت و همکاری با گروه‌های مخالف نظام به زمان دیگری موکول شد.

وی پیشتر در تاریخ ۲۰ اردیبهشت‌ماه طی ابلاغیه ای به دادگاه کیفری ۲ زاهدان احضار شد.

به گفته یک منبع مطلع، وسایل شخصی این شهروند همچون لپتاپ، تلفن همراه و دوربین مداربسته منزل وی علیرغم دستور بازپرس تاکنون به او بازگردانده نشده است. همچنین این منبع در خصوص شبکه های اجتماعی آقای قاسمی بجد افزود: «اطلاعات سپاه رمز صفحه اینستاگرام و سایرحساب‌های مجازی او را نیز تغییر داده است و در اختیار خودشان نیستند.»

در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، یاسین قاسمی بجد، نویسنده و مترجم ساکن قشم پس از مراجعه به اداره اطلاعات شهرستان زاهدان جهت بازجویی مجدد، بازداشت و ابتدا به زندان این شهر منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ ۲۸ اسفند با تودیع قرار و به صورت موقت آزاد شد.

ده روز پیش از بازداشت، در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۹، جلسه بازپرسی آقای قاسمی بجد در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان برگزار شد. این شهروند همراه با وکیل مدافع خود در این جلسه حاضر شده و پس از دفاع از اتهامات انتسابی با تودیع قرار ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

این شهروند اهل سنت در سال ۹۷ نیز توسط اطلاعات سپاه احضار و پس از بازجویی آزاد شده بود.

یاسین قاسمی بجد، متولد ۱۳۶۷، شهروند سنی مذهب، نویسنده، مترجم و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه زاهدان است.

آقای قاسمی نگارنده کتاب‌هایی همچون «اقتصاد مقاومتی، توحید و یکتاپرستی (براساس منابع اهل سنت)، در جست و جوی خدا، دعاهای قرآنی و مترجم کتاب‌های «۳۶۵ راز فنگ شویی: ماله‌کش اعظم، نکته‌های روزانه برای جذب ثروت، هماهنگی و عشق، ۴۰ دستورالعمل تهیه آب میوه برای کاهش وزن، ارتباط، چهل حدیث همراه با قصه برای کودکان، خدمات درمانی در تسخیر ارواح، در جست‌وجوی فلسطین، راهنمای نگراش مقالات و زندگینامه من» است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید