خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  دلیر نصری از زندان سنندج به مرخصی اعزام شد

دلیر نصری از زندان سنندج به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – دلیر نصری زندانی سیاسی اهل سنندج از زندان این شهر به مرخصی اعزام شد. آقای نصری اوایل آبان‌ماه سال گذشته جهت اجرای محکومیت یکسال حبس تعزیری خود بازداشت و به زندان سنندج منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، دلیر نصری زندانی سیاسی محبوس در زندان سنندج به مرخصی اعزام شد.

آقای نصری در تاریخ ۲ مهر ۹۸، توسط نیروهای سپاه، در محل کارش بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در قرارگاه شهرام‌فر سنندج منتقل شد. بازداشت این شهروند همراه با تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی او صورت گرفت.

سپس وی در تاریخ مهرماه ٩٨، پس از پایان مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه ٢۵٠ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

این زندانی سیاسی اواخر سال ٩٨، در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی “سعیدی” محاکمه و از بابت اتهام عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام و خروج غیرقانونی از کشور به دو سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در نهایت در دادگاه تجدید نظر استان کردستان به ۱ سال حبس از بابت اتهام نخست و جزای نقدی از بابت اتهام خروج غیرقانونی از مزر تغییر کرد.

او نهایتا در تاریخ ۱۱ آبان‌ماه ۹۹  پس از احضار و مراجعه به شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب سنندج، جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان سنندج منتقل شد.

دلیر نصری از اهالی روستای “تنگیسر” از توابع شهرستان سنندج است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید