خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  رد صلاحیت یک زرتشتی به دلیل عدم التزام به اسلام

رد صلاحیت یک زرتشتی به دلیل عدم التزام به اسلام

خبرگزاری هرانا – سپنتا نیکنام عضو پیشین شورای شهر یزد و کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، از رد صلاحیت شدن خود در انتخابات شورای مذکور به دلیل عدم التزام به اسلام خبر داد. این در حالیست که این شهروند زرتشتی نخستین بار در سال ۱۳۹۲ به عضویت در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر یزد انتخاب شده و در سال ۱۳۹۶ بار دیگر به عضویت در این شورا منتخب شد. عملکرد شورای نگهبان و مقوله نظارت استصوابی از جمله مواردی است که مورد انتقاد جامعه مدنی و موید نقض آزادی حق انتخاب محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انتخاب، سپنتا نیکنام عضو پیشین شورای شهر یزد و کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، از رد صلاحیت شدن خود در انتخابات شورای شهر تهران خبر داد.

بر اساس این گزارش، آقای نیکنام در اتاق سایت انتخاب در کلاب هاوس گفت: “به عنوان یک فرد زرتشتی، به خاطر عدم التزام به اسلام در انتخابات شورای شهر تهران رد صلاحیت شده ام”.

این در حالیست که آقای نیکنام نخستین بار در سال ۱۳۹۲ به عضویت در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر یزد انتخاب و در سال ۱۳۹۶، او با کسب ۲۲ هزار رای به عنوان نفر چهارم، بار دیگر به عضویت در این شورا منتخب شد.

عملکرد شورای نگهبان و مقوله نظارت استصوابی از جمله مواردی است که مورد انتقاد جامعه مدنی و موید نقض آزادی حق انتخاب محسوب می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید