خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت‌، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ کارگر در شهرهای قیرو کارزین، ساری، مریوان و مبارکه دچار حادثه شدند. در این حوادث ۵ کارگر جان خود را از دست دادند و یک کارگر دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آفتاب نیوز، روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، فرمانده انتظامی شهرستان قیرو کارزین از مرگ سه کارگر در این شهرستان خبر داد.

حمیدرضا صالحی فرد در این باره گفت: در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد که کارگری ۳۴ ساله جهت لایروبی به داخل یک چاه ۲۰ متری رفته و دو کارگر دیگر نیز به دنبال وی به درون چاه رفته اند.

صالحی فرد افزود: هر سه کارگر نامبرده به علت کمبود اکسیژن درون چاه، جان خود را از دست دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان قیروکارزین افزود: اجساد کارگران از چاه خارج و به سردخانه انتقال داده شد.

مرگ یک کارگر در ساری

به گزارش رکنا، روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، یک کارگر ساختمانی در شهرستان ساری بدنبال بروز حادثه ای در حین کار، جان خود را از دست داد.

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری اعلام کرد: طی تماس فوریتهای اورژانس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی مبنی بر ریزش آوار و محبوس شدن یک کارگر ساختمانی در زیر آن، ستاد فرماندهی عملیات، آتش نشانان ایستگاه ۳ و گروه نجات ایستگاه یک را به محل حادثه اعزام کرد.

در این گزارش آمده است: کارگر جوان در حالی که مشغول تخریب ساختمان در طبقه اول بود، با ریزش دیوار در زیر آن محبوس و از ناحیه سر دچار مصدومیت شد که بر اثر شدت جراحت وارده جان خود را از دست داد.

آتش نشانان و گروه نجات، جسد کارگر جوان را تحویل عوامل انتظامی دادند.

مرگ یک کارگر در مریوان

به گزارش کردپا، روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه، یک کارگر در مرز باشماق مریوان طی حادثه ای جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، هویت این کارگر که رحمان مینویی، فرزند محمود، اهل روستای “کولان” از توابع شهرستان مریوان، متأهل و دارای چهار فرزند عنوان شده است، در حین کار  بین دو دستگاه تریلی گیر افتاده و جان خود را از دست داده است.

مصدومیت یک کارگر در مبارکه

به گزارش صدا و سیما، روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان از مصدومیت یک کارگر در شهرستان مبارکه خبر داد.

عباس عابدی با بیان اینکه این حادثه در سال ۱۴ و ۱۲ دقیقه امروز به مرکز اورژانس اطلاع داده شد گفت: یک کد اورژانس ۱۱۵ و یک تیم از هلال احمر برای امدادرسانی به محل حادثه اعزام شدند.

عباس عابدی با بیان اینکه حادثه مذکور در یک کارگاه واقع در فاز سه شهرک صنعتی مبارکه رخ داد، خاطرنشان کرد: در این حادثه یک کارگر ۳۲ ساله بر اثر دود گرفتگی مصدوم و به صورت سرپایی درمان شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید