خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  عدم وجود حفاظ استاندارد؛ غرق شدن ۱۵ شهروند در کانال های آب استان البرز

عدم وجود حفاظ استاندارد؛ غرق شدن ۱۵ شهروند در کانال های آب استان البرز

خبرگزاری هرانا – در پی عدم وجود حفاظ استاندارد، طی روزهای گذشته دو شهروند در کانال آب فردیس غرق شدند و طی سال گذشته نیز جسد ۱۳ نفر دیگر در همین آبراه کشف شد. هر سال با شروع فصل بهار و افزایش آب رودخانه عده ای از شهروندان در پی سقوط در کانال آب مشکین دشت و فردیس جان خود را از دست می‌دهند و هیچ اقدامی از طرف مسولان در این خصوص صورت نمی‌گیرد. بی توجهی مسئولان شهری در نظارت بر اجرای حفاظ استاندارد و عدم نصب علائم هشدار در کانال‌های آب و استخرهای کشاورزی پیش از این نیز بارها باعث بروز حوادث اینچنینی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، هر سال با شروع فصل بهار و افزایش آب رودخانه عده ای از شهروندان در پی سقوط در کانال آب مشکین دشت و فردیس جان خود را از دست می‌دهند و هیچ اقدامی از طرف مسولان در این خصوص صورت نمی‌گیرد.

بر اساس این گزارش، با سقوط دو نفر در روزهای اخیر در کانال واقع در مشکین دشت و کشف جسد آنها در کانال فردیس، دادستان این شهرستان به عنوان مدعی العموم، ایمن سازی کانال در مشکین دشت و فردیس را مورد پیگیری قرار داد.

طبق قانون هرگونه اقدام در حریم کانال آب باید با مجوز سازمان آب منطقه ای تهران صورت گیرد که برای ایمن سازی کانال فردیس، تفاهمنامه ای در سال‌های گذشته بین شهرداری و سازمان آب منطقه ای ایجاد شده مبنی بر اینکه ایمن سازی کانال در مشکین دشت و فردیس توسط شهرداری‌ها انجام شود که جز بخشی در بلوار بهاران فردیس، باقیمانده مسیر در منازعه شهرداری و سازمان آب منطقه ای رها شده است و هرساله چندین قربانی می گیرد.

حسین ناصر خاکی، دادستان فردیس بیان کرد: از سال ۹۸ تا کنون هیچ گزارشی در خصوص این کانال آب داده نشده است! این پروژه بعد از سال‌ها روی زمین مانده است و هنوز به نتیجه نرسیده.

وی افزود: یک بار دیگر چنین موردی دیده شود، مسؤولان امر نیز باید در قبال مرگ افراد پاسخگو باشند. چرا که مسؤول حفاظت از کانال هستند و با توجه به قانون مجازات جدید این مهم بدون شک انجام خواهد شد. نمی‌توانیم مسؤول باشیم و منفعلانه شاهد مرگ مردم باشیم!

بی توجهی مسئولان شهری در نظارت بر اجرای حفاظ استاندارد و عدم نصب علائم هشدار در کانال‌های آب و استخرهای کشاورزی پیش از این نیز بارها باعث بروز حوادث اینچنینی شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید