خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای انتظامی در دالاهو

کشته شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای انتظامی در دالاهو

خبرگزاری هرانا – صحبت صمدی‌ نسب، شهروند اهل شهرستان دالاهو از توابع استان کرمانشاه که دوشنبه هفته گذشته بر اثر شلیک نیروهای نظامی مجروح شد، روز گذشته دوشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه، بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، صحبت صمدی‌ نسب شهروند اهل شهرستان دالاهو بر اثر شدت جراحات وارده ناشی از شلیک نیروهای نظامی در بیمارستان، جان خود را از دست داد.

نیروهای نظامی روز دوشنبه ۶ اردیبهشت، بدون اخطار قبلی این شهروند را به ظن “حمل کالای قاچاق” مورد هدف شلیک مستقیم قرار داده بودند.

وی پس از این حادثه جهت مداوا پزشکی به بیمارستان طالقانی کرمانشاه منتقل شده بود.

شلیک نیروهای نظامی و امنیتی به شهروندان در شهرهای مختلف کشور امری مسبوق به سابقه است. این امر در مواردی منجر به آسیب‌های دائمی و یا جان باختن شهروندان می‌شود.

در ماده ۷ قانون به‌کارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری آمده است: “مأمورین موضوع این قانون هنگام بکارگیری سلاح باید حتی‌المقدور پا را هدف قرار بدهند و مراقبت نمایند که اقدام آنان منجر به فوت نشود و به اشخاص ثالث که دخیل در ماجرا نمی‌باشند آسیب نرسد.” در تبصره‌ این ماده نیز گفته شده که “‌مواظبت و مراقبت از حال مجروحین بر عهده‌ی مأمورین انتظامی است و باید در اولین فرصت آنان را به مراکز درمانی برسانند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید