خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  سیستان و بلوچستان؛ کشته و بازداشت شدن ۳ شهروند در پی درگیری مسلحانه

سیستان و بلوچستان؛ کشته و بازداشت شدن ۳ شهروند در پی درگیری مسلحانه

خبرگزاری هرانا – امروز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت، خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران از کشته شدن ۲ تن و بازداشت یک شهروند دیگر طی عملیاتی در استان سیستان و بلوچستان خبر داد. این خبرگزاری بدون ارایه جزییات دقیق، کشته و بازداشت شدگان را “اشرار مسلح” عنوان کرد. این در حالی است که منابع محلی جزییات متفاوتی را ارایه داده و عنوان کردند که شهروندان کشته شده قربانی شلیک بی ضابطه نیروهای امنیتی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران امروز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰، طی گزارشی از کشته شدن ۲ تن و بازداشت یک شهروند دیگر طی عملیاتی در مناطق جنوب شرق کشور خبر داد.

این خبرگزاری بدون اشاره به هویت این افراد و ارایه جزییات بیشتر، آنها را “اشرار مسلح” عنوان کرد.

این در حالی است که کمپین فعالین بلوچ طی گزارشی مشابه از کشته و بازداشت شدن ۳ شهروند در شهرستان نیکشهر خبر داد و کشته شدگان را شهروندانی عنوان کرد که  قریانی شلیک بی ضابطه نیروهای امنیتی شده‌اند.

در این گزارش هویت شهروندان کشته شده “ملارحیم رئیسی” فرزند کریم بخش و “جلال” عنوان شده است.

استفاده از کلمه “اشرار مسلح” یک عنوان مبهمی است که توسط نهادهای نظامی و خبرگزاری های دولتی در مواردی به باندهای موادمخدر و هم در بسیاری از موارد به افراد وابسته به گروه‌های سیاسی و یا گروه‌های مسلح جنوب شرق کشور اطلاق میشود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید