خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  شهرستان گلبهار؛ بازداشت ۱۶ زن و مرد در یک مهمانی خصوصی

شهرستان گلبهار؛ بازداشت ۱۶ زن و مرد در یک مهمانی خصوصی

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گلبهار از بازداشت ۱۶ زن و مرد در شهر گلمکان واقع در استان خراسان رضوی در یک مهمانی خصوصی خبر داد و گفت که محل برگزاری این مراسم نیز پلمب شد. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گلبهار از بازداشت ۱۶ زن و مرد در شهرستان گلمکان در یک مهمانی خصوصی خبر داد.

خلیل الله برزنونی با اشاره به اینکه پس از گزارشات واصله با دستور دادستانی، ۱۶ زن و مرد که در یکی از باغ ویلاهای گلمکان مشغول رقص و پایکوبی بودند دستگیر شدند، مدعی شد: “شرب خمر و هنجارشکنی و نادیده گرفتن حرمت شب شهادت امام علی از جمله مصادیق بارز هتک حرمت در این مراسم بوده و باغ ویلای مذکور نیز بلافاصله پلمب شد”.

در این گزارش به هویت شهروندان بازداشتی، اشاره‌ای نشده است.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید