خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت دو کارگر در ایلام و تهران

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت دو کارگر در ایلام و تهران

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در شهرهای ایلام و تهران دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر جانش را از دست داد و یک کارگر مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری فارس، یک کارگر ساختمانی در ایلام طی حادثه سقوط از ساختمان جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، رئیس اداره بازرسی اداره کار استان ایلام گفت: کارگر مذکور استاد آرماتوربندی بوده که روز حادثه در ارتفاع شش متری مشغول کار بوده است.

محبوبه اسدی نیا افزود: سیم مفتول‌ های که در دست کارگر بوده، متاسفانه پس از برخورد با کابل برق، در مدار الکتریکی قرار گرفته و سبب برق گرفتگی و بروز این حادثه شده است.

وی در پایان با بیان اینکه برق گرفتگی یا سقوط از ساختمان، سبب مرگ بوده، گفت: تا کنون دلیل فوت این کارگر از سوی پزشکی قانونی اعلام نشده است و پس از اقدامات لازم، نتیجه قطعی اعلام می‌شود.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، یک کارگر برقکار در پالایشگاه تهران بر اثر سانحه سقوط، مصدوم شد.

بر اساس این گزارش، یکی از کارگران پالایشگاه تهران به نام سعید ایمانی بر اثر برخورد جرثقیل با بالابری که کارگر مذکور بر روی آن بوده، بر روی دستگاه دریل سقوط کرد.

گفته می شود این کارگر دچار شکستگی دنده شده و به بیمارستان هفت‌تیر اعزام می‌شود.

به دستور رئیس عملیات، دو نفر از ایمنی کارگاه و همچنین اپراتور دستگاه جرثقیل، تا مشخص شدن نتیجه نهایی، تعلیق شده‌اند و اجازه ورود به محل کار را ندارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید