خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  صفر نوری و فرهاد نوری از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شدند

صفر نوری و فرهاد نوری از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شدند

خبرگزاری هرانا – صفر نوری و فرهاد نوری، دو زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه، امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، از بند سیاسی این زندان به مرخصی اعزام شدند. این شهروندان دی ماه سال گذشته جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود به زندان ارومیه منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰، صفر نوری و فرهاد نوری، دو زندانی سیاسی اهل ارومیه، از بند سیاسی زندان این شهر به مرخصی اعزام شدند.

این شهروندان دی ماه سال گذشته جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان ارومیه منتقل شده بودند.

صفر نوری و فرهاد نوری در تاریخ ۲۴ مرداد ٩٨ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ابتدا به قرارگاه سپاه زیوه و سپس به بازداشتگاه قرارگاه حمزه سیدالشهدای ارومیه منتقل شدند. آنها نهایتا پس از ۲۷ روز با پایان بازجویی‌ها به زندان ارومیه منتقل شدند. این شهروندان در تاریخ ۲۰ مهر ۹۸ با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شدند.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات صفر نوری و فرهاد نوری شهریورماه ۹۹ در شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شد و این شهروندان به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” هر کدام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

این احکام نهایتا در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی، برای هر یک از آنها به ۱ سال زندان تقلیل یافت.

صفر نوری و فرهاد نوری شهروندان اهل روستای انبی از توابع منطقه ترگور شهرستان ارومیه هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید