خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه، شماری از کارگران سامان کاشی بروجرد مقابل این کارخانه و جمعی از بازنشستگان ارتش در زمین های مورد مناقشه خود در تهران با برگزاری تجمعات اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. تجمع کارگران سامان کاشی بروجرد با حضور نیروی انتظامی به خشونت کشیده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف، امروز جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰، جمعی از بازنشستگان ارتش در تهران دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان در اعتراض به اجرا نشدن حکم دیوان بر علیه مصوبه‌ کمیسیون ماده پنج شهرداری منطقه یک تجمع کردند. آنها می‌گویند صاحب زمینی هستند که بخشی از مالکان با تبانی توانسته‌اند زمین آنها را در ازای تغییر کاربری زمین خودشان به شهرداری بدهند.

به گفته یکی از این شهروندان: ما جمعی از بازنشستگان ارتش هستیم که در سال ۶۹ در دفترخانه‌ای سند مالکیت به نام ما به صورت شخصی ثبت شده است. حدودا ۱۰ پلاک ثبتی هستیم که همه مفروض و مجزا شده‌اند و به نام تک تک اعضا سند صادر شده و مالکین مشاعی هر پلاک ثبتی هم مشخص است.

وی افزود: شهرداری منطقه یک متاسفانه با تبانی تعدادی از مالکین که ادعای هیات امنا و نمایندگی از بقیه را داشتند وارد توافقات غیرقانونی شدند و پلاک‌ها و زمین ما را بدون اجازه‌ی مالکین را توافق کردند که طی آن طرحی را به کمیسیون ماده ۵ بردند که یک تعداد از پلاک‌ها سرانه‌ی پلاک‌های دیگری برای تغییر کاربری شده است. یعنی پلاک‌هایی کاربری مسکونی گرفتند و پلاک‌هایی را به صورت فضای سبز و سرانه و خدمات در این طرح در نظر گرفتند.

وی تصریح کرد: متاسفانه هر چه به شهرداری منطقه یک اعتراض و شکایت می‌کنیم، هیچ ترتیب اثری داده نمی‌شود و از طرفی رای دیوان را هم اجرایی نمی‌کنند. رای دیوان، شهرداری را نسبت به این طرح محکوم کرده و این مصوبه‌ای که کمیسیون ماده پنج تصویب کرده را کاری غیرقانونی دانسته و پنج بار به شهرداری منطقه‌ی یک ابلاغ شده که این رای را اجرا کند و حقوق مالکانه‌ی این افراد را در پلاک‌هایی که مالکیت شخصی داشته و نه تعاونی به آنها داده و نه ارگانی به آنها داده، مالکیت شخصی بوده و اصل سند را می‌خواهند بگیرند و در ثبت باطل کنند. شهرداری همچنان بر مصوبه‌ی خودشان اصرار دارند که این مصوبه باید اجرا شود.

تجمع کارگران سامان کاشی بروجرد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰، شماری از کارگران سامان کاشی بروجرد مقابل این کارخانه تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران با دخالت نیروهای انتظامی به خشونت کشیده شد و تعدادی از کارگران بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شدند.

تجمع این کارگران در اعتراض به مشکلات آنها طی ۹ سال گذشته صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید