خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران بازنشسته شرکت مخابرات راه دور شیراز در محوطه این شرکت، جمعی از کارنامه سبزها در مقابل ساختمان مجلس، گروهی از سهامداران مالباخته شهر خودرو در مقابل ساختمان سازمان صمت اصفهان و همچنین شماری از حامیان حیوانات در مقابل ساختمان فرمانداری شاهین‌شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران بازنشسته شرکت مخابرات راه دور شیراز، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در محوطه این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

رئیس کانون بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز در این خصوص گفت: تنها خواسته‌ی ما بازنشستگان، پرداخت مطالبات ۱۵ ساله قبل، پیش از هر اقدامی برای احیای شرکت است.

هاشمی شمشیری افزود: به اتفاق معاون اداره کار، به دیدار دادستان فارس رفتیم و در حضور دوربین روابط عمومی دستگاه قضا، تمامی موارد را عنوان کردیم. ما بازنشستگان مانع و مخالف بازگشایی نیستیم.

شمشیری افزود: دادستان فارس عنوان کرد که همه‌ی دغدغه ما مسئولان در وحله‌‌ی اول پرداخت مطالبات شما بازنشستگان است. به گفته‌ی وی بازدید امروز به این جهت انجام شد که از نزدیک شاهد توانایی‌های شرکت باشیم. وی همچنین تاکید کرد که کارگران بازنشسته مخابران راه دور شیراز اطمینان داشته باشند که قبل از بازگشایی، بایستی مطالبات آنها تعیین تکلیف شود.

رئیس کانون بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز، به نیابت از دیگر بازنشستگان عنوان کرد: ما بازنشستگان تا زمانی که حق خود را دریافت نکنیم از پای نخواهیم نشست و از مقام‌های استان انتظار داریم که پرداخت مطالبات ما  را در اولویت قرار دهند.

تجمع کارنامه سبزها در تهران

به گزارش کانال صنفی معلمان ایران، امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، جمعی از کارنامه سبزها در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان مجلس دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارنامه سبزها نفرات اول تا سوم پذیرفته شده آزمون استخدامی ماده ۲۸ هستند که به گفته این شهروندان آموزش و پرورش علیرغم کمبود نیروی شدید، از جذب آن‌ها سرباز زده و همچنان از نیروهای بازنشسته استفاده می کند.

تجمع سهامداران مالباخته شهر خودرو

به گزارش صدا و سیما، امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، گروهی از سهامداران مالباخته شهر خودرو، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان سازمان صمت اصفهان، تجمع اعتراضی برپا کردند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان در سال ۹۷، مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان را جهت خریداری خودرو به عنوان پیش پرداخت به حساب شرکت مذکور واریز کردند که بر این مبنا  قرار بود خودروی متقاضیان ۶ ماه بعد به آنها تحویل داده شود. علیرغم گذشت سه سال از این موضوع، اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

تجمع حامیان حیوانات در شاهین‌شهر

به گزارش ایران اینترنشنال، امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، شماری از حامیان حیوانات، در اعتراض به کشتار سگ‌های خیابانی، در مقابل ساختمان فرمانداری شاهین‌شهر، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، حمله سگ‌های خیابانی به دو مرد در محدوده مسکن مهر شاهین شهر منجر به کشته و زخمی شدن آنها شد.

در پی این واقعه، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر در مجلس گفت: “شهرداری شاهین‌شهر در خصوص مقابله با سگ‌های ولگرد در اطراف محله مسکن مهر این شهر کوتاهی کرده است.”

شب گذشته شماری از سگ های خیابانی این شهرستان در پی رویداد مذکور به ضرب گلوله کشته می شوند و صبح امروز گروهی از حامیان حیوانات در اعتراض به این اقدام گرد هم آمدند و از مسئولین مربوطه خواستار جلوگیری از ادامه کشتار سگ های خیابانی و ایجاد سرپناهی امن برای آنها شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید