خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400, 29th of May 2022      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ ساعت ۱۸:۳۵:۰۸

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  گلستان؛ بازداشت عامل ضرب و شتم محیط بان گلستانی

گلستان؛ بازداشت عامل ضرب و شتم محیط بان گلستانی

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت‌ماه، فرمانده انتظامی شهرستان گالیکش از شناسایی و بازداشت عامل ضرب و شتم محیط بان گلستانی خبر داد و عنوان کرد، پرونده قضایی برای این متهم تشکیل شده است. روز دوشنبه ۶ اردیبهشت‌ماه، مصیب گرایلی محیط بان اهل گلستان، در پی درگیری با یک قاچاقچی چوب بر اثر ضربات وارده ناشی از تبر، از نواحی دنده، پهلو، سر و شانه دچار جراحت شد.

به گزارش خبر گزاری هرانا به نقل از اعتماد آنلاین، امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت‌ ۱۴۰۰، فرمانده انتظامی شهرستان گالیکش، از شناسایی و بازداشت عامل ضرب و شتم محیط بان گلستانی خبر داد.

بر اساس این گزارش، فریدون جهانتیغ در اینباره گفت: با اقدامات اطلاعاتی و تلاش پلیس، متهم شناسایی و در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان گالیکش افزود: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

روز دوشنبه ۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، مصیب گرایلی عضو یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان، در پی درگیری با یک قاچاقچی چوب دچار مصدومیت شد.

پس از این واقعه، این محیط بان جهت رسیدگی پزشکی در بیمارستان مینودشت بستری شد.

طی ماه گذشته، به دنبال انتشار خبر کشته شدن دو محیط بان در زنجان، جمعی از فعالان محیط زیست از قوه قضاییه خواستار رسیدگی به لایحه حمایت از محیط بانان شدند. رئیس قوه قضاییه نیز وعده مساعد حمایت قانونی از محیط بانان را داد. با این حال کمبود نیروی محیط بان و فشار مضاعف بر سایر نیروها، پایین بودن حقوق و دستمزد محیط‌بانان، وجود خلا در قانون به کارگیری سلاح توسط این نیروها، عدم رسیدگی به پرونده محیط‌بانان کشته شده و مفتوح ماندن آن، از جمله مشکلات اصلی این قشر از جامعه است که کماکان با آن روبه‌رو هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید