خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی و اخراج کارگران در شهرداری های خرمشهر و کوت عبدالله

معوقات مزدی و اخراج کارگران در شهرداری های خرمشهر و کوت عبدالله

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در شهرداری خرمشهر از عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه ای خود خبر دادند. همچنین حدود ۱۰۱ تن از کارگران شهرداری کوت عبدالله که به مدت دو هفته است در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود در اعتصاب به سر می برند، از کار اخراج شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری خرمشهر دست‌ کم ۴ ماه مطالبات مزدی و بیمه ای معوق دارند.

بر اساس این گزارش، کارگران شهرداری خرمشهر، از شرایط دشوار زندگی خود در نتیجه‌ عدم دریافت چندین ماه حقوق خبر دادند و گفتند: در این اوضاع اقتصادی و علیرغم وجود تهدید کرونا، حقوق کارگران شهرداری خرمشهر دست‌ کم چهار ماه به تاخیر افتاده و ما علیرغم همه سختی‌ها مجبوریم بدون دریافت حقوق کار کنیم.

کارگران شهرداری خرمشهر می‌گویند: علاوه بر دستمزد پرداخت نشده جاری، مزایای مزدی معوق نیز از قبل داریم و همچنین نگران حق بیمه‌هایی هستیم که به موقع به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نمی‌شود. در این صورت، ما در برخی ماه‌های سال دریافت خدمات درمانی و تمدید دفترچه‌های خود با مشکل مواجه می‌شویم.

این کارگران با بیان اینکه سخت‌ترین کار را در این شرایط نامناسب انجام می‌دهیم و کار ما برای حفظ آرامش و نظافت شهرها بسیار مهم است، افزودند: باید شوراهای شهر، استانداری‌ و حتی مقامات استانی با نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها به فکر کارگران باشند و بودجه خاص برای پرداخت مطالبات مزدی آن‌ها اختصاص دهند.

این کارگران گفتند: بی‌توجهی مسئولان شهرداری و شورای شهر خرمشهر به پرداخت مطالبات آن‌ها باعث شده بارها برای وصول مطالباتشان دست به اعتراض صنفی بزنند که آخرین آن روز گذشته، ششم اردیبهشت ماه انجام شد.

کارگران شهرداری خرمشهر با بیان اینکه در استانی محروم، کار و زندگی می‌کنیم و توقع داریم مسئولان بیش از اینها به مساله معیشت و پرداخت دستمزد ما کارگران رسیدگی کنند، گفتند: حدود ۵ ماه پیش شهردار خرمشهر تغییر کرده و ما از این شهردار در مقام کارفرمای اصلی انتظار داریم چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد نیروی کار شهرداری بی‌اندیشد.

اخراج کارگران شهرداری کوت عبدالله

به گزارش اتحادیه کارگران آزاد ایران، بیش از یکصد نفر از کارگران شهرداری کوت عبدالله که به مدت دو هفته است در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود در اعتصاب به سر می برند، روز دوشنبه از کار اخراج شدند.

به گفته یکی از کارگران معترض، چند ماه مطالبات مزدی آنها پرداخت نشده و در عین حال شهرداری مدعی شده که دستمزد معوقه را پرداخت کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید