خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  صدور و تایید یک حکم اعدام همزمان با رهایی یک زندانی از چوبه دار

صدور و تایید یک حکم اعدام همزمان با رهایی یک زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در یزد که پیشتر در پرونده‌ای از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت و بخشش اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. همچنین، یک متهم در تهران از بابت اتهام قتل، توسط دادگاه کیفری این شهر به اعدام محکوم و سپس این حکم در دیوان عالی کشور تایید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، یک زندانی محکوم به اعدام در یزد از چوبه دار رهایی یافت.

روابط عمومی اداره‌ کل زندان‌ها، اقدامات تامینی و تربیتی استان یزد، اعلام کرد که یک خانواده در یزد از اعدام متهم به قتل فرزند خود، گذشت کردند.

بر اساس این گزارش، حکم اعدام به پرداخت دیه به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان تبدیل و در نشستی که به این منظور در اداره‌ کل زندان‌های استان برگزار شد، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس و جمعی از خیران درباره چگونگی پرداخت این میزان دیه هم فکری کردند.

به گفته محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی مقرر شد، چند تن از خیران هزینه این دیه را پرداخت کنند.

صدور حکم اعدام یک متهم در تهران

به گزارش رکنا، حکم اعدام یک متهم در دیوان عالی کشور تایید شد.

بر اساس این گزارش، آبان ماه سال ۹۸ مرد جوانی به نام حمید همسرش را به بیمارستانی در غرب تهران منتقل کرد و مدعی شد همسرش بخاطر مصرف قرصی مشکوک دچار مسمومیت شده است. تلاش پزشکان برای نجات این زن بی نتیجه و مریم جان خود را از دست داد.

اظهارات ضد و نقیض همسر مریم و برادر وی شک پلیس را دو چندان کرد و حمید به اتهام قتل همسرش بازداشت و در اعترافات گفت: قصد داشتم با دختری که به تازگی با او آشنا شده بودم، ازدواج کنم و به همین خاطر تصمیم به قتل همسرم گرفتم و با قرص برنج او را مسموم کردم.

در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست اعدام را مطرح کردند۔ در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و حمید را به اعدام محکوم کردند.

این حکم در شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور نیز تایید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید