خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  فاروق لواشلوئی و محسن محالی از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شدند

فاروق لواشلوئی و محسن محالی از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شدند

خبرگزاری هرانا – فاروق لواشلوئی و محسن محالی، زندانیان سنی مذهب اهل شهرستان اشنویه، امروز سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه، از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، فاروق لواشلوئی و محسن محالی، زندانیان سنی مذهب اهل شهرستان اشنویه، از بند سیاسی زندان ارومیه به مرخصی اعزام شدند.

فاروق لواشلوئی و محسن محالی پیشتر به همراه ۱۲ تن دیگر از زندانیان محبوس در زندان ارومیه در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۹ در اعتراض به عدم اجرای طرح کاهش مجازات حبس تعزیری در پرونده‌های خود دست به اعتصاب زده و در تاریخ ۲۰ آذرماه ۹۹ در پی وعده مساعد مسئولان قضایی مبنی بر رسیدگی به خواسته‌هایشان به اعتصاب خود پایان دادند.

آقای لواشلویی در تاریخ ۳۰ دیماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه منتقل شد. این شهروند پس از ۱۶ روز با پایان مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شد.

وی نهایتا توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی نجف زاده از بابت اتهام عضویت در گروه جبهه النصره به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به ۳ سال و ۶ ماه حبس تقلیل یافت.

آقای لواشلویی پیشتر نیز در تاریخ ۲ دی ۹۹ از زندان ارومیه به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده و پس از مدتی به زندان بازگشته بود.

فاروق لواشلویی سنگان، فرزند خسرو، ۳۰ ساله و شهروند اهل شهرستان اشنویه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید