خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۱۱ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۱ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی دستکم در ۸ شهر از جمله در تهران، اراک، اردبیل، بروجرد، کرج و کرمانشاه، شوش و اصفهان در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی شهر خود، تعدادی از معلمانی که در سال‌های اخیر استخدام شدند در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، جمعی از حواله داران یکی از نمایندگی های فروشنده خودرو در بوشهر در مقابل دادگستری این شهر و گروهی از پرستاران در مقابل ساختمان ریاست قوه قضائیه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی دستکم در ۸ شهر از جمله تهران، اراک، اردبیل، بروجرد، کرج و کرمانشاه، شوش و اصفهان در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی شهر خود، تجمعات اعتراضی برپا کردند.

بازنشستگان معترض، ضمن رونمایی از بنرهایی اعتراضی، شعارهایی از قبیل “اسماعیل گرامی آزاد باید گردد” خواهان آزادی اسماعیل گرامی، فعال کارگری محبوس در زندان تهران بزرگ شدند.

معترضان برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق، اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.

پیش از این نیز بازنشستگان تامین اجتماعی، در دفعات مختلف دست به تجمعات سراسری زده بودند.

تجمع معلمان در تهران

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، تعدادی از معلمانی که در سال‌های اخیر استخدام شدند، با تجمع در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.

تجمع این معلمان در اعتراض به حقوق کمتر از ۳ میلیون تومان و عدم برخورداری از قانون رتبه‌بندی معلمان صورت گرفته است.

تجمع حواله داران در بوشهر

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، جمعی از حواله داران یکی از نمایندگی های فروشنده خودرو در بوشهر در مقابل دادگستری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع اعتراضی این شهروندان نسبت به عدم تحویل خودروهایشان صورت گرفته است.

تجمع پرستاران در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، گروهی از پرستاران در مقابل ساختمان ریاست قوه قضائیه در تهران دست تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این پرستاران در اعتراض به عدم اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری و عدم اجرای مفاد قانون مشمولیت پرستاران بعنوان مشاغل سخت و زیان آور دست به تجمع زدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید