خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای اصفهان و سجاسرود دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر مصدوم شد و ۱ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، روز سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰، دو کارگر در اصفهان طی حادثه‌ای مصدوم شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: ساعت ۱۷ و ۵۴ دقیقه عصر سه‌شنبه از طریق سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی خبر رسید که در خیابان مسرور ۲ نفر زیر آوار محبوس شده‌اند که بلافاصله اکیپ‌های یک، ۵ و ۲۰ به مقصد اعزام شدند.

فرهاد کاوه آهنگران افزود: حدود ۱۰۰ دقیقه تلاش نیروهای آتش‌نشانی از سه ایستگاه منجر به نجات ۲ نفر از کارگران ساختمانی شد، در این حادثه کارگران مشغول گودبرداری بودند که دیواره‌های کناری جنب منزل مسکونی روی ۲ کارگر حدودا ۲۸ و ۵۰ ساله ریزش می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هر ۲ نفر زنده از زیر آوار خارج شدند و جراحاتی از قبیل شکستگی پا و سر داشتند، بیان کرد: هر دو کارگر برای درمان تحویل عوامل اورژانس شدند.

مرگ یک کارگر در سجاسرود

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، کارگر جوان مقنی بر اثر حادثه حین حفر چاه در یکی از روستاهای سجاسرود جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، در این حادثه مرد جوان ۳۶ ساله اهل روستای چوزوک سجاسرود مشغول حفر چاه در عمق پانزده متری بود که ناگهان سطل خاک به داخل چاه سقوط می کند.

با تلاش نیروهای امدادی جسد بی‌جان این کارگر به علت ضربه به سر و گردن از عمق چاه بیرون کشیده و تحویل پزشکی قانونی شد

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید