خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  کشیدن سگ با خودرو؛ بازداشت متهم به حیوان آزاری در بوکان

کشیدن سگ با خودرو؛ بازداشت متهم به حیوان آزاری در بوکان

خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی بوکان از بازداشت یک متهم به حیوان آزاری در این شهرستان که اقدام به بستن یک قلاده سگ به خودرو در حال حرکت و کشیدن آن کرده بود، خبر داد. انتشار ویدیویی از این اقدام در فضای مجازی، باعث واکنش منفی بسیاری از کاربران و فعالان حوزه محیط زیست شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ابرنا، فرمانده انتظامی بوکان از بازداشت یک متهم به حیوان آزاری در این شهرستان خبر داد.

سلمان حیدری گفت: در پی رصد و بررسی تصاویر حیوان‌آزاری در فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات این شهرستان که باعث جریحه‌دار شدن احساسات شهروندان و ناراحتی حامیان حقوق حیوانات شده بود، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

حیدری اظهار داشت: در این فیلم که در فضای مجازی منتشر شده بود، یک دستگاه خودرو دیده می شد که در حال کشیدن یک قلاده سگ با طناب است.

فرمانده انتظامی بوکان افزود: پس از هماهنگی قضایی، متهم شناسایی و توسط عوامل پلیس دستگیر شد.

حیدری با بیان اینکه این متهم که ۷۰ سال سن دارد، اضافه کرد: این فرد به همراه پرونده تشکیل شده به مرجع قضایی معرفی شد.

حیوان آزاری یکی از انواع بداخلاقی های اجتماعی و بزه ‌کاری محسوب می شود. در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی انجام شده تا حیوان ‌آزاری، جرم‌انگاری شده و به حیطه جرایم وارد شود. حیوان آزاری به اشکال متعددی نمود پیدا می کند؛ از درگیر کردن حیوانات با یکدیگر تا ضرب و جرح فیزیکی، زندانی کردن و نگهداری حیوانات در مکان های نامناسب که همگی در این قالب می گنجد با این تفاوت که در پاره ای از اوقات ضریب و سطح خشونت در این امر بسیار بارز و مشهود است و در برخی موارد نیز کمرنگ و نامحسوس به نظر می رسد.

اما هر آنچه است اختلالات روحی ، روانی و رفتاری انسان وجه اشتراک تمامی حیوان آزاری ها به شمار می رود که با شدت و ضعف هایی بروز می یابد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید