خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  معوقات مزدی دامداران بشرویه و کارگران شهرداری بندر لنگه

معوقات مزدی دامداران بشرویه و کارگران شهرداری بندر لنگه

خبرگزاری هرانا – دامداران بشرویه واقع در استان خراسان جنوبی، بیش از دو ماه دستمزد پرداخت نشده از شرکت تعاونی دامداران بشرویه طلب دارند. همچنین کارگران شهرداری بندر لنگه از عدم دریافت 6 ماه حقوق و معوقات خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، دامداران بشرویه واقع در استان خراسان جنوبی، از بابت حقوق پرداخت نشده خود گلایه مندند.

دامداران معترض در این خصوص گفتند: آخرین پرداختی مطالبات دامداران بشرویه 15 بهمن ماه بوده است، اگر این روند تداوم داشته باشد دامداران چگونه شکم دام خود را سیر کنند.

یکی دیگر از دامداران در این خصوص افزود: دامداران اگر شیر را برای فروش تحویل بدهند، پول آن را تا چند ماه دریافت نمی‌کنند و اگر محصول خود را تحویل ندهند، شیر روی دستشان می ماند و خراب می شود.

آنها، با اشاره به معضلات دیگری که به دنبال دو دهه خشکسالی در این منطقه گریبان گیرشان شده است، افزودند: عدم بارندگی‌ها سبب شده است تا سفره‌های زیر زمینی آبی نداشته باشند و خشکسالی‌ها بیشتر جولان دهند. بی‌مهری و بی‌توجهی برخی مسئولان تحمل این مشکلات را برای ما سخت تر کرده است.

مسئول شرکت تعاونی دامداران بشرویه ضمن تایید معوقات این دامداران گفت: طبق قراردادی که با کارخانه داران داریم مطالبات با تاخیر پرداخت می‌شود اما در قراردادهای جدید تلاش شده تا حقوق دامداران زودتر یعنی تا یک ماه پرداخت شود.

اصغر اکبری در پایان وعده داد: همه تلاش ما براین است که تا 5 اردیبهشت مطالبات پرداخت شود.

معوقات مزدی کارگران شهرداری بندر لنگه

به گزارش خبرگزاری ایلنا، کارگران شهرداری بندر لنگه واقع در استان هرمزگان از عدم پرداخت نشدن شش ماه حقوق و مطالبات خود خبر دادند.

 کارگران شهرداری گفتند: عدم پرداخت منظم دستمزد در مجموعه شهرداری بندر لنگه مشکلات خانوادگی و معیشتی زیادی برای کارگران به وجود آورده است.

این کارگران می‌گویند: اغلب کارگران به علت عدم پرداخت منظم دستمزدها با مشکل روبه رو هستند. طی این مدت از همه آشنایان قرض کرده‌ایم. به علت مشکلات مالی شهرداری و پرداخت نشدن شش ماه از دستمزدهایمان، هر روز سفره‌هایمان به نسبت روز قبل کوچکتر می‌شود.

این کارگران که برای دریافت معوقات مزدی خود بارها به نهادهای مسئول مراجعه کرده‌اند، هنوز پاسخی دریافت نکرده‌اند.

آنها همچنین نگران پرداخت حق بیمه‌های خود هستند و می‌گویند: نمی‌دانیم چند ماه حق بیمه‌های ما به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.

کارگران شهرداری بندر لنگه با بیان اینکه برای وصول مطالباتمان تجمعات زیادی را مقابل شهرداری و نهادهای اجرایی استان انجام داده‌ایم، می‌گویند: وقتی کارگر حامی ندارد مسلما اعتراضات او هم به جایی نمی‌رسد. در عین حال از مسئولان شهرستان گله مندیم که سکوت اختیار کرده و در پیگیری مطالباتمان هیچ واکنشی جدی از خود نشان نمی‌دهند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید