خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت محمد ترکمانی در زندان تهران بزرگ

گزارشی از آخرین وضعیت محمد ترکمانی در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – محمد ترکمانی، زندانی سیاسی از بهمن ماه ۹۹ دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند. آقای ترکمانی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد که با استناد به ماده ۱۳۴، مجازات اشد یعنی ۷ سال و شش ماه از آن قابل اجرا بود. مجازات قابل اجرای این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۵ سال زندان کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد ترکمانی، زندانی سیاسی دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند.

آقای ترکمانی اردیبهشت ماه ۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از گذشت حدود ۵۰ روز و در پی اتمام مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

محمد ترکمانی نهایتا در سال ۹۸ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، از بابت اتهام توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی به ۳ سال حبس، از بابت اتهام توهین به رهبری به ۳ سال حبس، از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و از بابت اتهام توهین به مقدسات به ۷ سال ۶ ماه حبس محکوم شد. از این میزان با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام توهین به مقدسات برای وی قابل اجرا بود. محکومیت قابل اجرای این حکم در مرحله تجدید نظر به ۵ سال زندان تقلیل یافت.

آقای ترکمانی در بهمن ماه ۹۹ طی ابلاغیه ای به شعبه ۱ واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار و جهت تحمل حبس به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

وی هم اکنون در سالن ۹ تیپ ۲ زندان تهران بزرگ به سر می برد.

آقای ترکمانی در میانه روند پرونده خود از بابت پرونده ای دیگر نیز در فروردین ماه ۹۸ به دلیل شعار نویسی بازداشت و به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم با تسلیم به رای به ۵ ماه حبس کاهش پیدا کرد و نهایتا با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید