خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ سجاد شهیری به زندان نقده بازگشت

با پایان مرخصی؛ سجاد شهیری به زندان نقده بازگشت

خبرگزاری هرانا – سجاد شهیری، فعال ترک (آذربایجانی) امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین‌ماه با پایان ایام مرخصی به زندان نقده بازگشت. آقای شهیری روز دوشنبه ۲۳ فروردین‌ماه با تودیع قرار کفالت به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، سجاد شهیری، فعال ترک (آذربایجانی) با پایان ایام مرخصی به زندان نقده بازگشت.

آقای شهیری روز دوشنبه ۲۳ فروردین‌ماه با تودیع قرار کفالت به مرخصی اعزام شده بود.

سجاد شهیری روز پنج‌شنبه ۲۶ دیماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی محل سکونت خود در شهرستان نقده بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

وی در تاریخ ۱۲ اسفندماه ۹۸، با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان این شهر منتقل و نهایتا  در تاریخ ۲۸ اسفندماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

آقای شهیری پیشتر توسط شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان نقده به ریاست قاضی امیر کیومرثی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. نهایتا این حکم عینا به تایید شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی رسید.

این شهروند نهایتا در تاریخ ۱۴ فروردین‌ماه امسال پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای نقده بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان این شهر منتقل شد.

سجاد شهیری پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز را دارد. وی پیشتر در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان نقده بازداشت و در تاریخ ۲۵ تیرماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی تا پایان زمان دادرسی آزاد شد. او نهایتا توسط دادگاه انقلاب شهرستان نقده به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم به دلیل عدم سابقه کیفری به بیست روز حبس کاهش پیدا کرد.

آقای شهیری در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ نیز به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید