خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  علیرغم گذشت ۶ ماه؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی مهران رئوف در زندان اوین

علیرغم گذشت ۶ ماه؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی مهران رئوف در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – مهران رئوف، فعال کارگری با گذشت ۶ ماه از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در یکی از سلول های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند ۲ الف زندان اوین بسر می‌برد. آقای رئوف در تاریخ ۲۵ مهرماه ۹۹ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰، مهران رئوف، فعال کارگری با گذشت ۱۸۰ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در یکی از سلول های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین بسر می‌برد.

به گفته یک منبع نزدیک به مهران رئوف، این فعال کارگری ۶۴ ساله به دلیل بازجویی های طولانی مدت و نگهداری شش ماهه در سلول انفرادی دچار مشکلات جسمی شده است.

آقای رئوف در تاریخ ۲۵ مهرماه ۹۹ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده بود. ماموران در حین بازداشت آقای رئوف اقدام به تفتیش منزل این شهروند کرده و تعدادی از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

علیرغم سپری شدن ۶ ماه از زمان بازداشت، تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این فعال کارگری اطلاعی در دست نیست.

در بهمن ماه ۹۹ کمیسیون‌های کارگران اسپانیا ضمن انتشار بیانیه‌ای با امضای بیش از یک میلیون عضو، همبستگی خود را با آقای رئوف و فعالین کارگری مجتمع صنعتی نیشکر هفت تپه اعلام کردند.

در بخشی از این بیانیه که مهران رئوف را شهروند دو تابعیتی ایرانی-بریتانیایی معرفی کرده آمده است: مهران رئوف، فعال کارگری و آموزگار (آزاد) زبان انگلیسی، متولد ایران و بزرگ شده آن کشور است، او همچنین چندین سال در انگلستان زندگی کرده و دارای تابعیت ایرانی / انگلیسی است. به نظر می برسد دو تابعیتی بودن مهران او را در معرض خطر بیشتری از سوی مقامات ایران قرار داده باشد. مهران رئوف، بدون دسترسی به وکیل و بدون داشتن اعضای نزدیک خانواده در ایران، در زندان بدنام اوین در سلول انفرادی و تحت کنترل سپاه پاسداران، محبوس است. با توجه به این شرایط و اعمال فشار شدید توسط مقامات زندان، این نگرانی وجود دارد که او مورد بدرفتاری و شکنجه قرار گرفته باشد. ما خواهان آزادی فوری مهران رئوف به عنوان یک زندانی عقیدتی هستیم . او نباید بیش از این بطور ناعادلانه در زندان بسر ببرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید