خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲۳ فروردین‌ماه، شماری از معلمان تازه استخدام در مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران، تعدادی از کارگران پیمانی واحد ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در منطقه عملیاتی پارسیان آغار و دالان، تنی چند از اعضای انجمن بیماری‌های نادر در مقابل بنیاد بیماری‌های نادر در تهران، شماری از معلمان مقطع پیش دبستانی مقابل استانداری خوزستان در اهواز، جمعی از سهامداران بورس مقابل سازمان بورس در تهران، شماری از کسبه و مالکین مغازه‌های فاز یک شهرک اندیشه بروجرد در این شهرک و جمعی از مجروحان جنگ ایران و عراق، در مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری در شهرکرد، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، شماری از معلمان تازه استخدام، مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این معلمان در اعتراض به حقوق پایین ۳ میلیون تومان و عدم برخورداری از قانون رتبه‌بندی معلمان صورت گرفته است.

معلمان ضمن رونمایی از بنرهای اعتراضی، شعارهایی از قبیل “حقوق ما دو میلیون، خط فقر ده میلیون” ، شعار هر معلم مرگ بر استثمار” و “زحمت چند برابر، حقوق نابرابر” سر دادند.

به گفته این معلمان دولت با استخدام حدود ۴۰۰ هزار معلم جوان طی ۳ سال اخیر برای کاهش بار مالی به جای افزایش متناسب حقوق آن‌ها به جیره‌بندی آن روی آورده است.

آن‌ها می‌گویند سند تحول بنیادین بر رتبه بندی معلمان بر مبنای شایسته سالاری تاکید دارد اما لایحه دولت فقط جیره‎‌بندی حقوق بر مبنای سابقه بندی است.

 

تجمع کارگران پیمانی واحد ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، تعدادی از کارگران پیمانی واحد ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در منطقه عملیاتی پارسیان آغار و دالان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بنابر این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به حذف آن‌ها از سامانه ساپنا صورت گرفته است.

به گفته کارگران بخش حمل و نقل مناطق عملیاتی پارسیان، آغار و دالان، مدیران شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی در روز ۲۹ اسفند ۹۹ (سالروز صنعت ملی نفت) همه رانندگان واحد ترابری را که هر یک ۱۰ تا ۲۵ سال سابقه مستمر کار در این واحد دارند، از سامانه ساپنا (که سامانه اطلاعات پیمانکاران نیروی انسانی در کل صنعت نفت است) حذف کرده‌اند که در نتیجه آن همه کارگران راننده از مطالباتی همانند طرح طبقه‌بندی مشاغل و سایر مزایای قانونی و عرفی که همه پرسنل رسمی، قراردادی و سایر نیروهای پیمانکاری دریافت می‌کنند، محروم خواهند شد.

تجمع اعضای انجمن بیماری‌های نادر در تهران

به گزارش ایلنا، روز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، شماری از اعضای انجمن بیماری‌های نادر مقابل بنیاد بیماری های نادر در تهران تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این تجمع در اعتراض به عدم رسیدگی به واکسیناسیون این بیماران صورت گرفته است.

مدیران و نمایندگان انجمن‌های ایکتیوز، ای بی، نوروفیبروماتوز، آلوپسی، میاستنی گراویس، نقص سیستم ایمنی، فنیل کتونوری و استئوژنز ایمپرفکتا، باتوجه به آسیب‌پذیری بیشتر این بیماران در برابر ویروس کرونا به نامشخص بودن اولویت‌بندی در واکسیناسیون عمومی اعتراض کردند. بر اساس ابلاغیه معاونت درمان وزارت بهداشت در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹، تعدادی از بیماران تحت عنوان بیماران خاص شامل بیماران دیالیز خونی، دیالیز صفاقی، هموفیلی، تالاسمی، ام اس، MPS، CF، SMA، اتیسم، پیوند اعضا و مبتلایان به سرطان، بیماران به نقص سیستم ایمنی بدن (PID) به عنوان گروه‌های پرخطر شناخته شده و در اولویت واکسیناسیون قرار گرفتند که از بین آنها تنها بیماران MPS و SMA و نقص سیستم ایمنی جزو بیماران نادر هستند. این در حالیست که بر اساس آخرین آمار کمیسیون پزشکی بنیاد بیماری‌های نادر تعداد ۳۵۵ نوع بیماری نادر تاکنون شناسایی شده است که نه تنها در دریافت داروهای کمیاب و گرانقیمت خود دچار مشکل هستند، بلکه وضعیت آنها در برنامه واکسیناسیون نیز نا مشخص است.

به گفته دکتر حمیدرضا ادراکی، مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران تاکنون مکاتبات زیادی با معاونت درمان وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در خصوص اولویت‌بندی بیماران نادر در برنامه ملی واکسیناسیون صورت گرفته است؛ اما همچنان تنها بیماری‌های صعب‌العلاج و بیشتر شناخته شده در نظر گرفته شده است.

ادراکی در ادامه اظهار داشت: هیچ پروتکل مشخصی برای شیوه اولویت‌بندی این بیماران وجود ندارد و با توجه به اینکه برخی از انجمن‌های بیماری هنوز ثبت نشده‌اند یا تعداد آنها بسیار کم است صدایشان به جایی نمی‌رسد.

مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران در ادامه خواستار تهیه واکسن برای این گروه از بیماری‌ها شد و افزود: ضعف سیستم ایمنی و نقص ژنتیکی ویژگی مشترک اکثر بیماران نادر است و در این وضعیت نیاز به توجه ویژه‌تری دارند.

تجمع معلمان پیش دبستانی در اهواز

به گزارش عصر جنوب، امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، شماری از معلمان مقطع پیش دبستانی مقابل استانداری خوزستان در اهواز تجمع کردند.

تجمع این معلمان در اعتراض به عدم تحقق وعده‌های تبدیل وضعیت شغلی صورت گرفته است.

 

تجمع اعتراضی جمعی از کسبه بروجرد

به گزارش اتحادیه کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، جمعی از کسبه و مالکین مغازه های فاز یک شهرک اندیشه بروجرد در این شهرک دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این تجمع در اعتراض به مصوبه شورای شهر و ابلاغیه شهرداری مبنی بر پرداخت اجاره سالیانه حق راه عبور، صورت گرفته است.

تجمع جمعی از مجروحان جنگ مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایسنا، امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، جمعی از مجروحان ۷۰ درصد جنگ ایران و عراق در مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، مطالبه اصلی تجمع‌کنندگان تعیین تکلیف اراضی واگذار شده به آن‌ها در سال ۸۲ است.

طبق گفته تجمع‌کنندگان؛ پس از گذشت نزدیک به ۱۸ سال از واگذاری این اراضی به مجروحان جنگ بالای ۷۰ درصد، هنوز مجوزی برای ساخت و ساز صادر نشده و پیگیری‌های آن‌ها از مراجع ذی‌صلاح بی‌نتیجه بوده است.

این افراد خواستار تعین تکلیف اراضی واگذار شده هستند.

تجمع اعتراضی سهامداران بورس در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، جمعی از سهامداران بورس مقابل سازمان بورس در تهران تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این سهامداران به دلیل ریزش مداوم شاخص‌های بورس و زیان‌هایی که از این ناحیه متوجه سرمایه آنها شده است، صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید