خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه 23 فروردین 1400, 29th of May 2022      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ساعت ۱۹:۱۶:۰۴

    خانه  > اعدام  >  صدور و تایید دو حکم اعدام همزمان با رهایی سه زندانی از چوبه دار

صدور و تایید دو حکم اعدام همزمان با رهایی سه زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – حکم دو متهم در اردبیل که پیشتر در یک پرونده مشترک از بابت اتهام قتل یکی به ۴ بار اعدام و دیگری به ۲ بار اعدام محکوم شده بودند، در دیوان عالی کشور تایید شد. همچنین سه متهم در شهرهای اشنویه، ماهشهر و گرگان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، حکم اعدام دو متهم در دیوان عالی کشور تایید شد.

بر اساس این گزارش، مهر ماه سال ۹۸ مفقود شدن یک زن جوان در دستور کار پلیس اردبیل قرار گرفت، مدت زیادی از مفقود شدن زن جوان نگذشته بود که جسد او در حالی که به ضرب گلوله به قتل رسیده بود در نزدیکی روستایی به نام زردآلو کشف شد. چندی بعد چهار جسد دیگر در همان حوالی کشف شد که نحوه به قتل رسیدن قربانیان و محل کشف اجساد با هم شباهت داشت.

چندی بعد دو متهم شناسایی شدند. بررسی ماموران پلیس نشان می داد یکی از متهمان به نام بهزاد، مدتی قبل از این واقعه به دلیل مواردی دیگر به زندان افتاده و سپس از زندان به مرخصی رفته اما دیگر به زندان بازنگشته بود. بعد از دستگیری متهمان و ثبت شکایت اولیای دم، بهزاد با تشریح جزئیات قتل های صورت گرفته به اعمال ارتکابی خود اعتراف کرد. او در اولین مراحل رسیدگی پرونده، به قتل ۵ شهروند اردبیلی اعتراف کرد.

متهم دیگر که پسرعموی بهزاد است، در اعتراف خود شلیک منجر به قتل دو قربانی را گردن گرفت. به این ترتیب او در یک قتل متهم به مباشرت در قتل و در یکی از قتل ها همراه بهزاد به مشارکت در قتل متهم شد.

قضات دادگاه در نهایت بهزاد را به ۴ بار اعدام و پسرعموی او را به ۲ بار اعدام محکوم کردند، حکم صادر شده در دیوانعالی کشور تائید شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در اشنویه

به گزارش خبرگزاری رکنا، یک زندانی در شهرستان اشنویه، که از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، شخصی به نام خسرو امینی که ساکن روستای “تاژانداره” شهرستان اشنویه بود، حدود ۶ سال پیش به دست فردی از اهالی شهرستان سردشت به قتل رسید.

با پادرمیانی و حضور تعدادی از معتمدین شهرستان اشنویه، رضایت اولیای دم کسب شد و متهم از چوبه دار رهایی یافت.

رهایی از اعدام یک زندانی در ماهشهر

به گزارش خبرگزاری مهر، یک زندانی در شهرستان ماهشهر، که از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، رئیس دادگستری ماهشهر گفت: چند ماه پیش یک نزاع دسته جمعی صورت می‌گیرد که یک شخص کشته می‌شود؛ پس از این حادثه اختلافاتی شدیدی میان خانواده مقتول و متهم به قتل صورت می‌گیرد و باعث ناآرامی در برخی از مناطق ساکن این دو خانوار می‌شود.

وی افزود: پس از دستگیری متهم به قتل و ارجاع پرونده به شعبه ۵ شورای حل اختلاف ماهشهر، اعضای این شعبه چند جلسه را میان بزرگان و ریش‌سفیدان دو طرف برگزار کرده و زمینه را برای صلح و سازش بین این دو خانوار فراهم می‌کنند.

رهایی از اعدام یک زندانی در گرگان

به گزارش خبرگزاری ایرنا، یک متهم در گرگان، که از بابت اتهام قتل در زندان بود پس از تحمل بیش از ۱۵ سال حبس، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: متهم سال ۸۵ به دلیل اختلافات خانوادگی در یک اتفاق ناخواسته یک نفر را با ضربات چاقو به قتل رساند.

احمد جعفری اظهار داشت: اعضا شعبه ویژه صلحی زندان گنبد به همراه متنفذین و ریش سفیدان منطقه بارها برای طلب بخشش به منزل مقتول مراجعه کردند اما مادر مقتول اجازه ورود به خانه و صحبت را نمی داد. صبح امروز و لحظاتی قبل از اجرای حکم اعدام، اعضا شورای حل اختلاف برای آخرین بار رضایت اولیای دم را خواستار شدند که در نهایت مادر مقتول گذشت کرد و از اجرای حکم اعدام منصرف شد.

همچنین سال گذشته با پادرمیانی اعضا شورای حل اختلاف گلستان ۲۶ نفر از محکومین به اعدام بخشیده شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید