خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  سجاد شهیری از زندان نقده به مرخصی اعزام شد

سجاد شهیری از زندان نقده به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – سجاد شهیری، فعال ترک (آذربایجانی)، امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ماه، از زندان نقده با تودیع قرار کفالت به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد. آقای شهیری در تاریخ ۱۴ فروردین ماه، پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای شهرستان نقده بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت ۶ ماهه خود به زندان این شهر منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، سجاد شهیری، فعال ترک (آذربایجانی)، از زندان نقده به مرخصی اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای شهیری با تودیع قرار کفالت و تا تاریخ ۲۵ فروردین ماه صورت گرفته است.

آقای شهیری در تاریخ ۱۴ فروردین ماه، پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای شهرستان نقده بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان این شهر منتقل شد.

سجاد شهیری روز پنج‌شنبه ۲۶ دیماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی محل سکونت خود در شهرستان نقده بازداشت و در تاریخ ۲۸ اسفندماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

وی نهایتا توسط شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان نقده به ریاست قاضی امیر کیومرثی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد که این حکم عینا به تایید شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی رسید.

سجاد شهیری پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز را دارد. وی پیشتر در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان نقده بازداشت و در تاریخ ۲۵ تیرماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی تا پایان زمان دادرسی آزاد شد. او نهایتا توسط دادگاه انقلاب شهرستان نقده به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم به دلیل عدم سابقه کیفری به بیست روز حبس کاهش پیدا کرد.

آقای شهیری در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ نیز به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید