خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  ضرب و شتم یوسف کاری در زندان اردبیل

ضرب و شتم یوسف کاری در زندان اردبیل

خبرگزاری هرانا – یوسف کاری، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان اردبیل، امروز یکشنبه ۲۲ فروردین، توسط ماموران گارد زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت و پس از آن از بند خارج و به مکان نامعلومی منتقل شد. ضرب و شتم آقای کاری در پی اعتراض وی به بازرسی نامتعارف و تفتیش بند ۱ زندان اردبیل و تخریب وسایل زندانیان توسط گارد زندان صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰، یوسف کاری، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان اردبیل، توسط ماموران گارد زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “حدود ساعت ۱۲ ظهر امروز ماموران گارد زندان اردبیل با ورود به بند ۱ طی یک بازرسی نامتعارف بسیاری از وسایل زندانیان را بهم ریخته و تخریب کردند. ماموران آقای کاری را که به این اقدام اعتراض کرده بود با زدن دستبند و پابند به صورت گروهی مورد ضرب و شتم قرار دادند، سپس او را که از ناحیه سر صدمه دیده بود روی زمین کشیده و از بند خارج کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند”.

خانواده یوسف کاری پس از اطلاع از این امر برای اطلاع از وضعیت فرزندشان با مسئولین زندان اردبیل تماس گرفتند اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌اند.

یوسف کاری، در تاریخ ۱۲ شهریورماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در اردبیل بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان این شهر منتقل شد.

آقای کاری آذرماه همان سال در مرحله بدوی توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل مجموعا به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۲ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید