خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه 22 فروردین 1400, 29th of May 2022      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ساعت ۹:۵۴:۳۰

    خانه  > سایر گروهها  >  تمدید قرار و تداوم بازداشت فرزاد سامانی و ساکار عینی برای چهارمین بار متوالی

تمدید قرار و تداوم بازداشت فرزاد سامانی و ساکار عینی برای چهارمین بار متوالی

خبرگزاری هرانا – بازپرسی دادگاه انقلاب شهرستان مهاباد قرار بازداشت فرزاد سامانی و ساکار عینی را برای چهارمین بار متوالی تمدید کرد. آقای سامانی در تاریخ ۲۰ دی‌ماه توسط نیروهای امنیتی در کرج و همچنین آقای عینی در همین تاریخ در تهران بازداشت و مدتی بعد به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، قرار بازداشت فرزاد سامانی و ساکار عینی، توسط بازپرسی دادگاه انقلاب مهاباد، برای چهارمین بار متوالی تمدید شد.

در این گزارش به نقل از برادر فرزاد سامانی آمده است: “روز شنبه بیست و یکم فروردین‌ماه، با مراجعه خانواده به دادگاه انقلاب مهاباد اطلاع پیدا کردیم که قرار بازداشت برادرم فرزاد و ساکار عینی برای بار چهارم تمدید شده است، بیش از نود روز از بازداشت بچه‌ها می گذرد و تمدید دوباره قرار بازداشت تنها و تنها به معنی فشار و شکنجه بیشتر برای اعتراف گیری اجباری از آنهاست.”

وی افزوده است: ما تصمیم گرفتیم کە علیە بازپرس شعبه سوم و دادستان دادگاه انقلاب مهاباد به علت شکنجه طولانی مدت و رفتار غیر قانونی شکایت کنیم.”

پیشتر نیز در اسفند ماه ۱۳۹۹، بازپرسی دادگاه انقلاب شهرستان مهاباد قرار بازداشت فرزاد سامانی و ساکار عینی را یک ماه دیگر تمدید کرده بود.

فرزاد سامانی دانشجوی مقطع کارشناسی روز شنبه ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در خوابگاه دانشگاه خوازمی واقع در کرج و همچنین ساکار عینی در همین تاریخ، در تهران بازداشت شدند.

این شهروندان مدتی بعد جهت انجام مراحل بازجویی به بازداشتگاه ‌اطلاعات سپاه در شهرستان ارومیه منتقل شدند.

 تاکنون از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است از میان آنها، آقای سامانی پیشتر نیز سابقه بازداشت و محکومیت در دادگاه انقلاب را دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید