خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۱ فروردین ماه، شماری از کارگران شرکت آوای جهانبین در محوطه این شرکت، جمعی از مالباختگان شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) در مقابل ساختمان دادگاه مفاسد اقتصادی در تهران، گروهی از اهالی روستای حسین‌آباد جنگل در مقابل ساختمان اداره اراضی و املاک آستان قدس نیشابور و همچنین شماری از نیرو‌های تعدیل شده آتش نشانی شهرکرد در مقابل ساختمان استانداری، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰، شماری از کارگران بومی و فنی شرکت آوای جهانبین پالایشگاه گاز سردشت انجیل نهصد بهبهان، در اعتراض به اعمال تبعیض کارفرما در مقدار دستمزد تعیین شده برای نیروی بومی و غیر بومی، در محوطه این شرکت دست به تحصن و تجمع زدند.

شرکت آوای جهانبین، دستمزد نیروی غیر بومی را بین هفت تا نه میلیون تومان و دستمزد نیروی بومی را پایینتر از نرخ اداره ی کار تعیین کرده است.

کارفرما دلیل این اقدام را ثبت عنوان “کارگر ساده” در قرار داد های این کارگران اعلام کرده است، در حالی که تمامی نیروهای بومی کارگر فنی هستند.

به گفته کارگران، کارفرما در واکنش به اعتراض و تحصن آنها گفته است که دستمزد کارگران بر اساس همان مقدار تعیین شده پرداخت می شود و اگر نیرویی تمایل به ادامه ی کار ندارد می تواند تسویه حساب کند.

تجمع مالباختگان شرکت صنعت خودرو آذربایجان در تهران

به گزارش هرانا، امروز شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰، جمعی از مالباختگان شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو)، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان دادگاه مفاسد اقتصادی واقع در خیابان خیام شمالی در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

حدود سه سال است که بیش از ۶۰۰۰ حواله دار شرکت صنعت خودرو آذربایجان در سایه بی توجهی مدیران و شرکت مذکور، طی دفعاتی مختلف با برگزاری تجمعات اعتراضی، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شده اند و تاکنون اقدامی برای احقاق حقوق این مالباختگان صورت نگرفته است.

تجمع اهالی روستای حسین‌آباد جنگل در نیشابور

به گزارش فارس، امروز شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰، گروهی از اهالی روستای حسین‌آباد جنگل از توابع بخش میان جلگه نیشابور، در اعتراض به کم‌آبی و عدم امکان استفاده از چاه عمیق آب کشاورزی، در مقابل ساختمان اداره اراضی و املاک آستان قدس نیشابور، تجمع اعتراضی برپا کردند.

یکی از اعضای شورای این روستا در این خصوص گفت: از ۹۰۰ خانوار ساکن این روستا در حال حاضر تنها ۱۵۰ خانوار در روستا سکونت دارند، چراکه به دلیل مشکل کمبود آب جوانان روستا برای کارگری راهی شهرهای کرج و مشهد شدند و زنان روستا نیز برای تأمین هزینه‌های زندگی در منازل مردم نیشابور کارگری می‌کنند.

بعلاوه یکی از افراد حاضر در این تجمع افزود: آستان قدس، چاه عمیق روستا را به کسی اجاره داده که او اجازه استفاده از آب چاه را به اهالی نمی‌دهد.

تجمع نیرو‌های تعدیل شده آتش نشانی شهرکرد

به گزارش تابناک، امروز شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰، شماری از نیرو‌های تعدیل شده آتش نشانی شهرکرد، در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت شغلی خود، در مقابل ساختمان استانداری، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، بیش از ۳۰ نفر نیروی آتش نشانی ۳ سال پیش از طریق آزمون های کتبی و شفاهی در این سازمان در شهرکرد پذیرفته شدند که به گفته شاهدان عینی پس از یک سال کاری، با تاکید رئیس آتش نشانی وقت به مدت دو ماه از کار برکنار و دوباره به کارشان بازگشتند،. اما در حال حاضر یک سال و نیم است که وضعیت کاری آنها بلاتکلیف مانده است.

پیگیری این افراد از طریق شهرداری شهرکرد و شورای شهر به جایی نرسیده اما فرمانداری شهرکرد مصوبه ای در به کارگیری مجدد آن ها داشته که هنوز وضعیت کاری این افراد نامشخص است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید