خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در تهران و اسلامشهر

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در تهران و اسلامشهر

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز شنبه ۲۱ فروردین ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای اسلامشهر و تهران دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر جانش را از دست داد و ۲ کارگر دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شهروند آنلاین، روز جمعه ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰، سخنگوی آتش‌نشانی تهران از مرگ یک کارگر تبعه افغانستان در حادثه آتش‌سوزی در ساختمان درحال احداث در خیابان آجودانیه، خیابان آذرمی خبر داد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران در این خصوص گفت: ۱۲ نفر از کارگران در محل اشاره شده در ساعات میانی شب درحال استراحت بودند. ۱۱ نفر با همراهی آتش‌نشانان خارج شدند اما در عین خاموش‌کردن آتش، جسد سوخته یکی از کارگران پیدا شد و با تأیید عوامل اورژانس مشخص شد که جان خود را از دست داده است.

سیدجلال ملکی جزئیات این حادثه را تشریح کرد و گفت: در وسعتی حدود ۳۰۰ متر از ۸۰۰ متر مساحت از هر واحد با استفاده از داربست و گونی‌های نایلونی به صورت مجاز اتاق‌های کارگری ایجاد شده بود. بخشی از این فضا نیز برای نگهداری مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته بود. آتش‌سوزی در همین محل رخ داده بود. دود زیادی نیز در فضا وجود داشت و آتش به سرعت درحال گسترش بود. همزمان با رسیدن آتش‌نشانان یکسری از این افراد که در محل حضور داشتند، به بیرون هدایت شدند. برخی نیز قبل از رسیدن نیروهای آتش‌نشان از محل خارج شده بودند.

مصدومیت ۲ کارگر در اسلامشهر

به گزارش ایلنا، دو کارگر در حال تخریب و نوسازی ساختمانی در خیابان شهید مدنی اسلامشهر بودند که در اثر رعایت نشدن اصول ایمنی در تخریب، ناگهان دیوارها فرو ریخته و دو کارگر زیر آوار محبوس شدند.

بر اساس این گزارش، نجاتگران همزمان با ایمن‌سازی محل با استفاده از تجهیزات نجات شروع به آواربرداری کردند و خوشبختانه دو کارگر را زنده از زیر انبوهی از خاک و آجر خارج کرده و با همکاری عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال دادند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید