خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  جعفر عظیم زاده از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد

جعفر عظیم زاده از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۱ فروردین ماه، جعفر عظیم زاده، فعال کارگری با پایان دوران محکومیت از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. آقای عظیم زاده در حالی که از بابت محکومیت پیشین خود در حال تحمل حبس بود همزمان با مختومه شدن آن پرونده، از بابت پرونده ای جدید توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۳ ماه زندان محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰، جعفر عظیم زاده، فعال کارگری با پایان دوران محکومیت از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

جعفر عظیم زاده در حالی که سال گذشته از بابت محکومیت ۶ ساله خود، شامل آزادی های زودهنگام دوران کرونا شده بود، پیش از آزادی با پرونده ای دیگر روبرو و توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد. آزادی روز جاری آقای عظیم زاده با پایان دوران محکومیت ۱۳ ماهه وی صورت گرفته است.

لازم به یادآوری است، جعفر عظیم زاده، روز سه‌شنبه ۹ بهمن ماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در منطقه پردیس کرج بازداشت و به کلانتری ۱۱ فردیس و نهایتا به اندرزگاه ۸ سالن ۹ زندان اوین منتقل شد. محمدعلی جداری فروغی، وکیل مدافع این فعال کارگری پیشتر اعلام کرده بود که با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد ایشان با نیابت قضایی صادره بر مبنای محکومیت به ۶ سال زندان و برای تحمل این حکم روانه زندان اوین شده است.

روز شنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، جعفر عظیم زاده از بند ۸ زندان اوین به شعبه دوم بازپرسی ناحیه ۳۳ منتقل شد. در این جلسه به آقای عظیم زاده اعلام شده بود که پرونده جدیدی علیه وی بخاطر فایل صوتی که در اعتراض به احکام صادره علیه کارگران از سوی این فعال کارگری منتشر شده بود تشکیل شده است.

آقای عظیم زاده روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۹، در خصوص پرونده جدید به بازپرسی دادسرای اوین منتقل و تفهیم اتهام شد. این فعال کارگری در تاریخ ۱۳ خرداد ۹۹، در خصوص این پرونده توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱۳ ماه حبس محکوم و این حکم عینا در مرحله تجدیدنظر تائید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید