خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز پنجشنبه ۱۹ فروردین‌ماه، تعدادی از کسبه زنجان مقابل اتاق اصناف این شهرستان، جمعی از معلمان فارغ التحصیل دانش‌سرا مقابل اداره آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در تبریز و شماری از کارگران واگن‌های زرند برای سومین روز متوالی در محل کار خود، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰، تعدادی از کسبه زنجان مقابل اتاق اصناف این شهرستان تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این تجمع در اعتراض به بسته شدن مغازه‌ها در پی تصمیم ستاد مبارزه با کرونا کشور صورت گرفته است.

گفته می‌شود با قرمز شدن وضعیت شهرستان زنجان، قوانین ستاد کرونا کشور در خصوص شهرهای قرمز بر شهر زنجان نیز اعمال شد و بر همین اساس مجتمع‌های تجاری و گروه‌های شغلی دو، سه و چهار بسته شدند.

از یک سو وضعیت نه چندان خوب اقتصادی جامعه و از سوی دیگر مسدود شدن مغازه‌ها فشار زیادی را این روزها به کسبه و اصناف وارد کرده است، به طوری که بسیاری از کسبه توانایی پرداخت کرایه‌های خود را به مالکان ندارند.

در این راستا سید محمود موسوی رئیس اتاق اصناف استان زنجان اظهار داشت: وقتی سفرها به راحتی آزاد گذاشته می‌شود و همینطور رفت و آمدها به استان‌ها نادیده گرفته می‌شود مشخص است که پیک چهارم کرونا به دلیل عدم مدیریت در ستاد کرونای کشور رخ داده است و فقط دود این بی‌مدیریتی‌ها به چشم بازاریان و مغازه‌داران رفته است.

موسوی گفت: کارمندان و دستگاه‌های اجرایی ماهیانه حقوق و مزایای خود را بدون هیچ دردسری دریافت می‌کنند و فقط فشار اصلی اقتصادی بر روی دوش بازاریان و مغازه‌داران است.

 رئیس اتاق اصناف استان زنجان در پایان افزود: مسئولان گروه‌های شغلی دو، سه و چهار را می‌بندند ولی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ باز است. تمام اجناسی که در این گروه‌های شغلی فروخته می‌شود در آن فروشگاه‌ها موجود است و به عبارتی با بسته‌ شدن گروه‌های شغلی دو، سه و چهار شرایط برای فروش انبوه فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای مهیا می‌شود.

تجمع معلمان فارغ التحصیل دانش‌سرا در تبریز

به گزارش کانال صنفی معلمان ایران، روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰، جمعی از معلمان فارغ التحصیل دانش‌سرا مقابل اداره آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در تبریز تجمع کردند.

بر اساس این گزارش تجمع این معلمان در اعتراض به حذف سنوات فاصله خدمتی صورت گرفته است.

تجمع کارگران واگن‌های زرند

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰، برای سومین روز متوالی جمعی از کارگران کارخانه واگن‌سازی زرند در محل کار خود تجمع کردند.

بنابر این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به میزان حقوق دریافتی و عدم افزایش آن صورت گرفته است.

کارگران می‌گویند: مدیرعامل سابق شرکت به تعهدی که پیش از سال برای افزایش حقوق داده عمل نکرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید